Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo, Beşiktaş derbisinde Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle verilen 4 maçlık cezayla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun duruşmalı toplantısına katıldı.

Brezilyalı futbolcunun yanında Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, kulüp avukatı Mahinur Dengiz ve tercüman Mert Çetin de yer aldı.

Melo'yu dinleyen ve görüntüleri inceleyen Tahkim Kurulu akşam saatlerinde futbolcunun 4 maçlık cezasının onandığını açıkladı.

Tahkim Kurulu açıklaması şöyle: ""Galatasaray A.Ş.' nin, futbolcusu Felipe Melo De Carvalho ile ilgili PFDK'nın 31.01.2013 tarihli ve E. 2012-2013/637, K.2012-2013/734 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2013/22 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Futbolcu Melo ile yanında getirdiği tercüman, vekili ile Galatasaray A.Ş. yöneticisi katıldı. Sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. FDT'nin 86/III. maddesine uygun olarak, yayıncı kuruluştan celbedilen müsabaka görüntüleri ile itiraz eden kulüp tarafından sunulan görüntüler izlendi. Yapılan müzakere neticesinde; hakem raporunda bulunan hususların aksini ispata yeter kuvvette delil ve emare olmaması yanında, olayın gerçekleştiği anda rakip takım futbolcusunun tepkisi ve diğer oluşa dair tespitler dikkate alınarak;

PFDK'ca Galatasaray A.Ş. futbolcusu Felipe Melo De Carvalho'ya rakip takım futbolcusuna tükürmesi nedeniyle FDT'nin 42/2.ve 35/4.maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir."

PFDK, Beşiktaş maçında Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle Galatasaraylı Melo'ya 4 maç ceza vermişti.

ÜÇ MAÇTA DAHA YOK
Melo cezanın onanması nedeniyle MP Antalya, Akhisar ve Orduspor maçlarında sarı kırmızılı formayı giyemeyecek.

DOĞAN 'TÜKÜRÜK YOK' DEMİŞTİ
Melo'nun savunmasını vermesinin ardından yönetici Sedat Doğan, Federasyon binasının önünde gazetecilere açıklamalar yapmış ve şöyle konuşmuştu: "Kar taneleri bile görünürken, tükürük görünmüyor. Fenerbahçeli Meireles için verilen Tahkim kararının benzerini biz de bekliyoruz. Görüntülerde tükürük yok. Cezanın tamamen kaldırılmasını bekliyoruz."