"Takımda kalmayı hak ediyorum"

Beşiktaşlı Michael Fink, ilk haftalarda uyum sorunu yaşadığını söyledi. Alman futbolcu, buna karşın son dönemde oynadığı futbolla takımda kalmayı hak ettiğini iddia etti.

Haberler 28.12.2009 - 11:12

"Takımda kalmayı hak ediyorum"

Beşiktaş geçen sezon sonunda sözleşmesi sona eren Michael Fink'i Eintracht Frankfurt'tan bonservis bedeli ödemeden transfer etti. Ligin ilk haftasında İstanbul Büyük şehir Belediyespor'a güzel bir gol atan Fink, buna karşın siyah-beyazlı takımda eleştirilen isimler arasında yer aldı.

Alman futbolcu ilk haftalarda uyum sorunu yaşadığını itiraf etti. Fink, “Yeni bir ülkeye geldim. Benim için her şey yeniden başladı. İlk dönemlerde biraz bocalamam çok normal. Futbolda böyle şeyler var. Ancak zaman ilerledikçe bu süreci geride bıraktım. Şu anda hem ben hem de takımım iyi durumda. Beşiktaş'a geldiğim için ve sezon başı böyle bir tercih yaptığım için çok mutluyum. Ayrıca İstanbul'u çok seviyorum. yaşadığım hayattan çok mutlu olduğumu söyleyebilirim” dedi.

Alman futbolcu, Delgado'nun takıma dönmesiyle isminin gönderilecek yabancı futbolcular arasında geçmesinden rahatsız olduğunu da belirtti. Fink, bu konu ile ilgili duyumlar aldığı zaman hoşuma gitmediğini ifade ederek, “Kimsenin hoşuna gitmez. Ancak ben son maçlarda sürekli oynadım. Gösterdiğim performansla burada oynamayı ve kulübümde kalmayı hak ettiğimi düşünüyorum" diye konuştu.

Fink, şampiyonluğun kolay kazanılmayacağının takım olarak farkında olduklarını ama bu hedefleri doğrultusunda ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Ligde mücadele etmemiz gereken birden fazla takım var. Şampiyonluğun kolay kazanılmayacağını biliyoruz. ancak hedefimiz şampiyonluk ve bu amaç için elimezden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...