Tanjevic: İstedik ve kazandık

Efes Pilsen'i 68-60 yenerek Beko Basketbol Ligi final serisinde 1-0 öne geçen Fenerbahçe Ülker'de antrenör Bogdan Tanjevic, ''Takımım galibiyeti çok istedi ve karakterini ortaya koyarak maçı kazandı'' dedi.

05.06.2009 - 01:25

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic, takımının özellikle ikinci yarıda üst düzey savunma performansı gösterdiğini belirterek, ortaya konulan oyundan memnun olduğunu söyledi.

Maçta, Euroleague düzeyinde sertlik yaşandığına dikkat çeken Tanjevic, ''Takımım, çok iyi savunma yapan ve kaliteli oyuncuları bulunan bir rakibe karşı galibiyeti çok istedi ve karakterini ortaya koyarak maçı kazandı'' dedi.

Yaptıkları 24 top kaybının, zaman zaman hücumda aceleci davranmaktan kaynaklandığını kaydeden Tanjevic, karşılarında da çok güçlü ve yardımlaşan bir ekip olduğunu, ancak ikinci maçta bu top kayıplarını yapmamaları gerektiğini kaydetti.

Milli takımdan ve Fenerbahçe Ülker'den ayrılırken iyi bir iz bırakmayı istediğini ifade eden Tanjevic, ''Bu nedenle pota altında genç oyunculara şans veriyorum. Mirsad'ın zamanından çalarak onları oynatıyorum, çünkü bizim görevimiz, Türk sporcuların oyunlarını geliştirmelerini sağlamak. Bu nedenle zaman zaman sıkıntıya da düşebiliyoruz'' şeklinde konuştu

Basın mensuplarının, Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman'ın hakemler hakkındaki değerlendirmesini aktarması üzerine Tanjevic, ''Ataman, doğru olmayan ifadeleri her zaman kullanıyor. Daha önce de 'Milli takıma Avrupa gülüyor' diye açıklaması vardı, ama milli takımın nasıl oynadığını ve Fransa maçını herkes gördü. Kendisinin bu ifadelerini doğru bulmuyorum. Ben hiç hakemler hakkında konuşmam. Hakemler hata yapabilir, bu da hayatın bir parçası. Bizler eğitici olmalıyız. Basketbol dünyasında da bu kültürü yerleştirmeliyiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...