Tekvandoda 2 madalya

Türkiye, Rusya'nın Saint Petersburg şehrinde düzenlenen Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası'nın ikinci gününü, bir altın ve bronz madalya ile kapattı.

13.05.2010 - 19:58

Sabah başlayan müsabakalarda Türkiye, iki bayan ve iki erkek sporcu ile mücadele etti. Bayanlarda 53 kiloda Hatice Kübra Yangın, ilk turda karşılaştığı Rus Alexandra Luchagina'yı 13-6 yendi. Yangın, ikinci turda Fransız Floraine Liborio ile 5-5 biten müsabakanın uzatma dakikalarında altın vuruşla mağlup oldu.

57 kiloda Özlem Ulaş, ilk turda Azerbaycanlı Seungmi Lee'yi karşılaşmanın normal süresi berabere bitince, uzatmada altın vuruşla yendi. Ancak Özlem Ulaş, ikinci turda İtalyan Veronica Calabrege'ye karşı 4-3 kaybetti. Türk milli takımının altın umutlarından Servet Tazegül ise 68 kiloda ilk turda Arnavutluk'tan Angjelin Mrruku'yu yendi. Tazegül ikinci turda Azeri rakibi Fariz Aliyev'e karşı 13-6 geride olmasına rağmen rakibinin 8 ceza puanı alması

üzerine karşılaşmayı kazandı. Servet Tazegül, 3. turda Sırbistan'dan Ivan Puroseviç'i 13-2, ardından Rus Vasily Nikitin'i 7-2 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Erkeklerde 63 kiloda Cem Uluğnuyan, ilk turda Yunan Papadopulos Mecheridis'i 15-9, ikinci turda ise Danimarkalı Jon Ludwig'i 6-1 yendi, ancak 3. turda Sırp Nikola Jovanoviç'e 10-6 mağlup olunca bronz madalya ile yetindi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Servet'in aldığı altın madalyanın olimpiyatlar için kendilerini umutlandırdığını söyledi. Şahin, bu başarının artarak devam edeceğini umduklarını kaydetti.

Şampiyona yarın 4 siklette yapılacak müsabakalarla devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...