Tello'ya karşılık Mario Gomez!

Beşiktaş, Fiorentina'nın Mario Gomez’i satması halinde bonservis gelirinin yarısını alacak ama İtalyan ekibinin başka bir kulüple oyuncu takası yapması halinde böyle bir gelir elde edemeyecek. Alman basını, Gomez’in takasla başka bir takıma gidebileceği iddiasını gündemine taşıdı.

Ntvspor 29.07.2016 - 13:06

Tello'ya karşılık Mario Gomez!

Beşiktaş, her ne kadar yollarını ayırmış gibi görünse de Mario Gomez'in geleceğiyle yakından ilgileniyor. Zira Fiorentina'nın Alman futbolcuyu satması halinde bonservis gelirinin yarısı siyah-beyazlıların kasasına girecek. Ancak Gomez'in takasta kullanılması halinde Beşiktaş bir gelir elde edemeyecek. İspanyol basınında Barcelona'nın yeni sezondaki forvet adayları arasında gösterilen Mario Gomez için İtalyan ve Alman basınında farklı yorumlar yapılıyor.

İddialara göre; Fiorentina, geçen sezon Barcelona'dan kiraladığı Cristian Tello'yu bu sezon bonservisiyle kadrosuna katmak istiyor. Ama Barcelona'nın 8 milyon euroluk bonservis talebi İtalyan kulübüne yüksek geliyor. Fiorentina'nın teklifi ise; Mario Gomez ile Tello'yu takas etmek. Tello - Gomez takası gerçekleşirse Beşiktaş'ın Gomez'den beklediği gelir kasaya girmeyecek.

Bununla birlikte Premier Lig ekibi Southampton'ın Tello için Barcelona'ya 12 milyon euroluk teklif yaptığı ve bu nedenle Tello'nun Fiorentina'da kalma olasılığının azaldığı dış basında paylaşılan haberler arasında yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...