Teresa Enke: Eşim tedavi görüyordu

Hayatını kaybeden Enke’nin eşi Teresa Enke düzenlenen basın toplantısından tecrübeli kalecinin bir süreden beri depresyon tedavisi gördüğünü söyledi.

Haberler 11.11.2009 - 16:28

Teresa Enke: Eşim tedavi görüyordu

Bir dönem Fenerbahçe'nin de formasını giyen ve dün akşam tren çarpması sonucu hayatını kaybeden Almanya Milli Takımı ve Hannover 96 takımının kalecisi Robert Enke'nin eşi Teresa Enke, eşinin bir süredir depresyon tedavisi gördüğünü söyledi.

Hannover 96 Kulübü'nün düzenlediği basın toplantısında konuşan Teresa Enke, 32 yaşındaki eşi Robert'in depresyon tedavisi gördüğünü ve tedavi gördüğünün kamuoyunca bilinmesi halinde, Mayıs ayında evlatlık aldıkları 8 aylık kızlarının, ailesince ellerinden alınacağından korktuğunu belirtti. Öte yandan, Robert ve Teresa Enke'nin 2 yaşındaki kızları, 2006 yılında kalp rahatsızlığından dolayı yaşamını yitirmişti.

''Onun yanında olmaya çalıştım'' diyen Teresa Enke, ''Yoğun depresyon dönemlerinde çok zor günler geçiriyorduk. Her şeyin üstesinden geldiğimizi düşünüyorduk, ancak başarılı olamadık'' diye konuştu.

Teresa Enke, eşi Robert'in, spor ve özel hayatını kaybetmekten korktuğunu da dile getirdi. Kalecinin doktoru Valentin Markser de Enke'nin ilk kez 2003 yılında tedavi almaya başladığını, Barcelona takımında forma şansı bulamadığı dönemlerde de anksiyete (endişe) ve başarısızlık korkusunun arttığını kaydetti.

Markser, daha sonra bakteriyel enfeksiyon olduğu anlaşılan ''gizemli hastalığının'' ortaya çıkması üzerine, Ekim ayı başında yeniden tedaviye başladıklarını belirtirken, ''Günlük tedavilere karşın bu intiharı önleyemedik'' dedi.

Enke, ardında bıraktığı veda mektubunda, ailesinden ve takım arkadaşlarından özür dilemişti.

Alman kaleci, klinikte yatmayı reddetmişti.

Sayfa Yükleniyor...