Terim: Beşiktaş, Arena'da oynayabilir

İnönü Stadı'nın yenilenmesi sürecinde Beşiktaş'ın maçlarını Arena'da oynama ihtimaline Terim'den destek geldi. Taraftar grupları kızgın.

24.05.2012 - 09:59

Terim: Beşiktaş, Arena'da oynayabilir

G.Saray'ın deneyimli teknik direktörü taraftar gruplarının karşı çıkmasına rağmen Türk Telekom Arena'nın kapılarını Beşiktaş'a açtı.

Terim, GS Store'larda Beşiktaş ürünleri satılabileceğini de söyledi.

G.Saray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak'ın sahibi olduğu Altur şirketinin binasında verilen yemekte gazetecilerle bir araya gelen Fatih Terim, Fi Yapı İnönü Stadı'nın yıkımı sonrasında Beşiktaş'ın maçlarını Türk Telekom Arena'da oynayabilmesi gerektiği görüşünü ortaya attı.

"Son kararı yönetim verir" diyen deneyimli hoca, görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: "Bana kalsa; ‘Beşiktaş Türk Telekom Arena'da oynamalı derim.' Futbolumuz içinde bulunduğu bu ortamda bütün kulüpler birbirlerine yardımcı olmalı. Biz daha önce üçümüz bir statta oynamadık mı? Şimdi neden olmasın? Hatta daha da ileri giderek destekliyorum. Beşiktaş'ın maç günleri, Galatasaray Store mağazamızın yarısı kullanım için Beşiktaş'a verilebilir. Store mağazasının yarısı siyah beyaz olabilir Beşiktaş ürünleri satılabilir."

ORMAN'DAN KUTLAMA MESAJI ALDIK
Türk futbolunun içinde olduğu bu günlerde herkesin birbirine destek olması gerektiğini vurgulayan deneyimli teknik direktör, "Beşiktaş Başkanı Fikret Orman dostumuz, eski futbolcu Fikret de dostumuz.

Şampiyon olduk, birçok Beşiktaşlı'dan kutlama telefonu, mesajı aldık. Neden bir süre dostumuz Beşiktaş'a yardımcı olmayalım" diye konuştu.

Fatih Terim'e, "G.Saray'ın daha önce İnönü Stadı'nda oynama isteğine, o dönemki Beşiktaş Yönetimi'nden destek gelmemesi" hatırlatılınca; İmparator, şu ifadeleri kullandı: "O dönemde şartlar oluşmamış olabilir. Başka sıkıntılar olabilir. Şimdi el ele verme zamanı. Onlar yapmasa da biz yapalım."

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, "Beşiktaş, TT Arena'da oynayabilir" sözlerine teşekkür etti. Orman, "Fatih Terim Hocamız ve başkan Ünal Aysal da hemen hemen aynı düşüncede. Bizler dost camialarız. Aynı stadı paylaşan dünyada birçok takım var" dedi. Beşiktaş'ın durumunun netleşmesiyle birlikte gerekli açıklamayı yapacaklarını ifade eden Orman, "Şu anda stattan ziyade teknik direktör işleri ile ilgileniyoruz. Onun için stat konusunda net bir açıklama yapamıyoruz" diye konuştu.

ULTRASLAN TERİM'E KARŞI
Fatih Terim'in "Beşiktaş TT Arena'da oynayabilir" açıklamasını yapması, ultrAslan'ın tepkisini çekti.

UltrAslan'ın resmi siteden yaptığı açıklama şöyle: "Bugün (dün) medyada yer alan haberlerde teknik direktörümüz Fatih Terim'in stadımızın bir başka takımla ortak kullanılması ile ilgili verdiği demeçlere ultrAslan olarak hiçbir şekilde katılmamız söz konusu değildir ve bu konuda hocamızın fikirleri ile tamamen zıt bir düşüncedeyiz, bir kez daha hatırlatmak gerekirse stadımızın bir başka takımla ortak kullanılması konusundaki görüşümüz 20 Mayıs tarihinde yaptığımız açıklama ile sabit, açık ve nettir. Yönetimimizden bu konuda net bir tavır ve kesin bir ret cevabı bekliyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...