Terim: Bosna'yı yenersek biz gideriz

A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim, Estonya maçının zor bir maç olacağını bildiklerini belirtirken, Bosna Hersek'i deplasmanda yenmemiz halinde Güney Afrika'ya gideceğimize inandığını söyledi.

Ntvspor 04.09.2009 - 18:09

Terim: Bosna'yı yenersek biz gideriz

KAYSERİ – A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim, Kayseri'de Estonya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Terim, Estonya maçının kolay olmadığını ama mutlaka kazanacaklarını belirtirken, Bosna Hersek maçını deplasmanda kazanmaları halinde grupta ikinci sırada yer alacaklarını söyledi.

Terim, "Grupta ilk yarıyı istenilen düzeyde bitiremedik, ikinci yarıyı istediğimiz gibi bitireceğiz. Grupta matematiksel şansımız devam ettiği sürece pes etmeyeceğiz." dedi.

Nihat'ın ayağındaki ağrı yüzünden Estonya maçında oynamayacağını söyleyen Terim, "Hamit'in oynayıp oynamayacağına son antrenmanda bakacağız, bende merak ediyorum. Sarı kart sınırında 4 oyuncum var, oynatmazsam takım bütünlüğü bozulur." diye konuştu.

"Bazı önemli kararları sahanın içerisinde vereceğiz, öyle gözüküyor." diyen Terim, "Bu yüzden en iyi şekilde hazırlanıyoruz ama en önemli oyuncuların bazılarını dinlendirme gibi bir lüksümüz yok.

Hamit iyi olursa oynayacak, eğer bir problem olacaksa burada çıksın, Bosna maçında çıkmasın. Nihat, Bosna'ya gelecek, Nihat bizim için çok önemli bir oyuncu." ifadelerini kullandı.

Milli takımın kaybedecek bir şeyi olmadığını ve zaten epeyce kaybettiğini söyleyen Terim, "Bosna Hersek kaybederse biz ikinci sıraya yerleşiriz. Bosna Hersek, Ermenistan'a kaybederse moral kaynağı olabilir bizim için. Biz yenersek Bosna'yı biz Güney Afrika'ya gideriz, Ermenistan'ı yense de biz gideriz." şeklinde konuştu.

"Futbolcularımla konuşmama gerek yok, onlar her şeyin farkında." diyen Terim, Estonya maçına baskıyla başlayıp onlara oynama alanı bırakmayacağız. Daha önce Bosna Hersek'i geçmiştik, bu kez de geçebiliriz. Arka arkaya iki maç oynadığımızda ikinci maçları kötü oynadık. Oyunun kontrolünü eline almaya çalışan, coşkulu ve genç bir kadromuz var." dedi.

Terim, "2-1'lik İspanya yenilgisinde ben hatalıyım ama ben böyle kaybetmeye razıyım." diye konuştu.

Nihat'ın yerine de Sercan'ın ilk onbirde sahaya çıkacağını söyleyen Terim, Kayserispor tesislerinin de çok iyi olduğunu ve misafirperverlikten çok memnun olduğunu, ancak zeminde sıkıntı olduğunu, daha iyi olabileceğini söyledi.

Terim, Estonya'nın çok diri ve koşan ve duran toplarda da etkili bir takım olduğunu belirtti.

Fatih Terim, "Hayatta bir takım riskler almak lazım, futbol böyle bir oyun. Yeri geldiğinde bunları sadece teoride değil pratikte de uygulamak lazım." dedi.

Terim, milli takımın yarınki maçta sahaya; Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Servet, Hakan Balta, Kazım, Hamit (Ceyhun Gülselam), Emre, Arda, Tuncay ve Sercan Yıldırım onbiri ile çıkacağını da söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...