Terim'den maç sonrası sert açıklama

Mersin İdmanyurdu karşılaşmasında hakeme tepkisi nedeniyle tribüne gönderilen Fatih Terim, maç sonrası sert açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 06.04.2013 - 22:52

Terim'den maç sonrası sert açıklama

Fatih Terim, Mersin İdman Yurdu maçının ardından hakem Süleyman Abay'a oldukça tepkiliydi. Oyundan atılması ve atıldıktan sonraki olaylarla ilgili konuşan Terim, "Fatih Terim adaletin olduğu yerde vardır" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 3-1 kazandıkları Mersin İdman Yurdu maçının ardından çok sert açıklamalarda bulundu.

Oyundan atıldığı pozisyonla ilgili ve sonrasında gelişen olaylarla ilgili önemli açıklamalar yapan terim, maçın hakemi Süleyman Abay'a tepki gösterdi.

Karşılaşmanın 4. hakemine tepki gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Koca Galatasaray camiası ve bizler, ne yapılmaya çalışıldığının farkındayız. Ne zaman tepki gösteriyoruz? Atıldıktan sonra tepki gösteriyoruz. Tamam ben topu yere vurdum. Eğer buysa atılma nedenim, tamam... Hiç itirazım yok. Mesela 4. hakemler, biz de 4. hakem gibi değil. Kulübe komiseri gibi. 'Otur aşağıya-kalk yukarı...' Şimdi burada bir itibarsızlaştırma operasyonu hissediyorum. Önüne gelen bizi atacak mı? Haksız olduğumuz zaman söylüyoruz, haklı olduğumuz zaman da ifade ediyoruz" dedi.

Hiçbir şey yapmadan atıldığını ancak atıldıktan sonra yaptıklarını kabul ettiğini ifade eden Terim, "Ben hiçbir şey yapmadan 3 maç ceza yemedim. Küfür yok dediler, hakaret yok dediler ama centilmenliğe aykırı hareket var dediler. Şimdi de hiçbir şey yapmadan atıldım. Oradan sonra yaptıklarım, evet bu sefer yaptım. Atıldıktan sonra evet... Şimdi versinler cezayı. Geçen seneden kalma 2 maç cezam da vardı, onu da eklesinler. Kimseye borçlu kalmayı sevmem ben. O alacaklarını da tahsil etsinler. Çünkü zaten PFDK ve Tahkim Kurulu'ndan bir beklentimiz yok. İtimadım da yok, güvenim de yok..." diye konuştu.

Oyundan atıldığı pozisyonda, hakeme dönerek topu vurmadığını belirten Fatih Terim, "Ben 2 senedir hiçbir hakem için konuşmuyorum. Ama bazıları 4. hakemken yapamadıklarını, bugün yapamazlar. Ne yaptım ben? Kendisine dönük topa vurmadım. Oyuncuma kızmadığımı kim söylüyor. Peki Hasan Şaş ve Ümit Davala? Ben bunları şampiyonluğa gittiğimiz için söylemiyorum. Benim gizli gündemim yok. Ama hangi gizli gündemlerin, neler olduğunu bilecek kadar tecrübeliyim. Tabii ki atıldıktan sonra tepki göstereceğim. Sahada da mağlup durumdayım, hem de 10 kişiyiz. Ayrıca topu Süleyman Abay'a doğru vurmadım, başka tarafa doğru vurdum. "Fatih Terim'i ben attım, prestijini sarstım, itibarsızlaştırayım..." böyle bir şey yok. Ben hiçbir hakem için konuşmadım şimdiye kadar. Ancak bundan sonra her maçtan sonra konuşacağım. Bir defa güvenim yok. Artık bazı şeylere güvenimiz kalmadı" ifadelerini kullandı.

Futbola 40 senesini verdiğini ve bundan sonra çok daha hırslı olacağını söyleyen Terim, "Her dakika birilerini suçlayan bir insan değilim. Ben 40 senemi vermişim, bundan sonra da bu işler için uğraşmaya devam edeceğim. Eskisinden daha fazla hırslıyım şu anda. Eğer Fatih Terim varsa, adaletin olduğu yerden vardır. Ben yıllarca kendi haksızlığımı da ifade ettim" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...