Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maç öncesi hakemlerle her türlü irtibat kurulmasını yasakladı. TFF'nin konuyla ilgiyi şu açıklama yapıldı:

"TFF Yönetim Kurulu'nun 13.02.2015 tarih ve 57 sayılı toplantısında aldığı karar ile Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde değişiklikler yapıldı.

Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde yapılan değişiklik ile futbolcuların, kulüp yöneticilerinin, görevlilerinin ve diğer kişilerin her türlü iletişim araçları, sosyal medya, her türlü basın yayın organı ve sair şekilde müsabaka hakemleri ile sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı olarak irtibat kurmaları yasaklanmış olup; ayrıca sportmenliğe ve spor ahlakına aykırı şekilde kendisi ile irtibat kurulan başta hakem, gözlemci, temsilci, saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlilerine, görevlilere bu durumu derhal TFF'ye bildirme yükümlülüğü getirilmiştir.

İhlalin gerçekleşmesi halinde ise;
(a) Futbolculara en az bir yıl müsabakadan men cezası,

(b) Yöneticilere en az bir yıl hak mahrumiyeti cezası ve ayrıca Süper Lig kulübü yöneticileri için 200.000. TL’den 500.000 TL’ye kadar, 1. Lig kulübü yöneticileri için 100.000. TL’den 300.000 TL’ye kadar, 2. Lig kulübü yöneticileri için 50.000 TL’den 200.000 TL’ye kadar, 3. Lig kulübü yöneticileri için 25.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar para cezası verilir.

(c) Görevlilere ve diğer kişilere, en az bir yıl müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya en az bir yıl mahrumiyeti cezası verilir.

(4) Sportmenliğe ve spor ahlakına aykırı şekilde kendisi ile irtibat kurulan başta hakem, gözlemci, temsilci, saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlileri, görevliler bu durumu derhal TFF’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğünü yerine getirmeyen kişiler hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar müsabakadan men veya hak mahrumiyeti cezası verilir."