TFF: Seyrantepe'de eksikler düzeltilebilir

Futbol Federasyonu, Euro 2016 adaylığı projesinde yer alan Türk Telekom Arena'da belirlenen eksikliklerin tamamlanması halinde, yarı final ya da final oynanabileceğini belirtti.

04.12.2009 - 13:57

NTV Spor'un gündeme getirdiği Seyrantepe Stadı'ndaki eksikler, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından titizlikle takip ediliyor.

UEFA'nın yeni uygulamaya başladığı "seyirci konforu" kriterlerine uymayan stat, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ve Euro 2016 danışmanlarınca denetleniyor.

Futbol Federasyonu, yaptığı açıklamada Türk Telekom Arena'da, açılıştan itibaren tüm ulusal ve uluslararası maçların oynanabileceğini ve seyircilerin en üst düzey konforda maç seyretme imkanına sahip olabileceklerini belirterek, ''Eksikliklerin giderilmesi halinde Türk Telekom Arena, 50 bin kişilik kapasitesiyle 2016 Avrupa Şampiyonası'nın yarı final ya da final maçlarına ev sahipliği yapacak konuma ulaşacaktır'' açıklamasını yaptı.

TFF, Türkiye'nin EURO 2016 adaylığı projesinde yer alan ve inşaatı süren Seyrantepe'deki Türk Telekom Arena hakkında basına yansıyan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, stat hakkında, bilgi eksikliğinden dolayı kamuoyunda gündeme gelen konuyu açıklığa kavuşturmak amacıyla böyle bir açıklama yapıldığı vurgulanarak, ''Hizmete açılması ile birlikte hem uluslararası hem de ulusal organizasyonlarda kullanılacak olan Türk Telekom Arena projesi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yanı sıra UEFA ve EURO 2016 danışman mimari grubumuz tarafından da çeşitli periyotlarda incelenmektedir'' denildi.

Futbol Federasyonu açıklamasında, ''Danışman mimari grubumuzun tespit ettiği ve inşaat aşamasında düzeltilebilmesi muhtemel eksiklikler, Türk Telekom Arena projesinin EURO 2016 Avrupa Şampiyonası kriterlerine göre değerlendirilmesinden kaynaklanmaktadır. EURO 2016 kriterleri, şu anda uluslararası düzeydeki bir futbol organizasyonunda aranılan en üst ve nitelikli kriterlerdir. Bu kriterlerin bir kısmında eksiklik olması, söz konusu stadyumun Turkcell Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi müsabakalarına ev sahipliği yapmayacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Nitekim Türk Telekom Arena'da, açılıştan itibaren tüm ulusal ve uluslararası maçlar oynanabilecek ve seyirciler en üst düzey konforda maç seyretme imkanına sahip olabilecektir. İnşaatı devam eden Türk Telekom Arena için belirtilen eksiklikler de bu kapsamda değerlendirilmektedir. EURO 2016 danışman mimari grubunun öngördüğü eksikliklerin giderilmesi halinde Türk Telekom Arena, 50 bin kişilik kapasitesiyle 2016 Avrupa Şampiyonası'nın yarı final ya da final maçlarına ev sahipliği yapacak konuma ulaşacaktır'' ifadelerine yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...