Toronto Raptors, Hidayet Türkoğlu'nu büyük umutlarla kadrosuna katmıştı. Ancak 5 yıl; 53 milyon dolarlık bir kontrat imzalayan milli basketbolcu, yeni takımında, ayrıldığı Orlando Magic'teki etkiyi bırakamadı.

Magic'te oyunun en kritik dakikalarında topu sürekli elinde tutup; kararları veren Hidayet, Raptors'ta aynı ortamı bulamayınca önce antrenör Jay Triano, ardından da taraftarla karşı karşıya geldi.

Hidayet, Triano'nun kendisini gerektiği gibi kullanmadığı görüşünde... Triano ve Raptors taraftarı ise milli basketbolcunun konuyu medyaya yansıtmasından şikayetçi. İlişkileri daha da geren gelişme ise mide rahatsızlığı nedeniyle Denver karşısında forma giymeyen Hidayet'in takımı açık farkla yenilirken, bir gece kulübünde görülmesi oldu.

Toronto basınına göre, gece kulübünde Hidayet'i gören bazı taraftarlar takım yöneticileri ve gazetecilere elektronik posta yoluyla milli basketbolcunun fotoğraflarını gönderdi. Bunun üzerine antrenör Triano, Miami maçında Hido'yu hiç oynatmadı.

Kazanılan son Charlotte maçında ise milli oyuncuyu kenardan oyuna dahil etti. Maç öncesi 53 milyon dolarlık bir oyuncunun yedek kalmayı sorun edip etmeyeceği sorulan Triano; "hiç oynamamasındansa yedek kalmayı memnuniyetle kabul edecektir" ifadesini kullandı.

Hidayet ise sezonun bitimine 10 maç kala suları yatıştırmaya çalışıyor. "yıl boyunca bunlarla uğraştım. Sağlıklı ya da hasta olmam, dışarı çıkmam ya da çıkmamam önemli değil. Taraftar yine de beni eleştirecekti" sözleriyle Raptors taraftarının kendisine karşı tavır aldığını savunan Türkoğlu, tek amacının sezonun son bölümünde istediği sonuçları alması için takımına yardım etmek olduğunu söyledi.