NBA'de Toronto Raptors forması giyen milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu NTV SPOR'a konuştu. NTV SPOR'da yayınlanan NBA Stüdyo programında Murat Kosova ve Kaan Kural'ın sorularını yanıtlayan 'Hedo' önemli açıklamalarda bulundu.

Toronto'da mutlu olmadığını her fırsatta dile getiren Türkoğlu "Ben Toronto'ya dönmek istemiyorum" açıklamasında bulundu. Toronto'daki macerasında yönetimle büyük sıkıntılar yaşadığını da söyleyen yıldız basketbolcu Amerikan basınında çıkan "Gece hayatından dolayı maçta oynamak istemedi" haberlerine açıklık getirdi ve bunu yönetimin ortaya çıkardığını iddia etti.

"TORONTO'YA DÖNMEK İSTEMİYORUM"
Hidayet o gece ve daha sonra yaşananlar hakkında "Zaman zaman yuhlandığımı gördüm seyircim tarafımdan. Kimsenin başına gelmemesi gerek bir durum bu. Organizasyon olarak sorunlarım oldu. Utah maçında rahatsızlığım başladı, devrede bıraktım. Hayatım boyunca kimseye ben oynamayacağım dememişimdir. Hep çıkıp oynamak istemişimdir. Denver maçı geldi. "Nasıl hissediyorsun?" dediler. Ben de "Yorgunum, uyuyamadım" dedim. Onlar da "Sen bu maç oynama" dediler. "Miami, Charlotte maçlarında oynarsın" dediler. Bana eve git dediler ama ben salonda kaldım. Maç sonrasında eve gittim. Avrupalı takım arkadaşlarım aradılar. Beni bara çağırdılar. Eve 100 metre belki gittiğim yer. Bara girmemle çıkmam 15 dakika oldu. Tüm arkadaşlarım oradaydı. Bargani ile çıktık. Daha sonra olaylar büyüdü. Yönetim ortaya çıkardı bunları. Benim bilerek maçta oynamadığımı iddia ettiler. Miami maçında cezalandırıldım. Ondan sonra her yerde haberler çıktı, ben Amerika'daki kariyerimde hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Böyle olaylar nedeniyle de ben soğudum. Ben seyirciyle iyi ilişkiler içinde olan bir insandım. Olaylar bir anda böyle dönünce işler büyüdü. Ben dönmek istemiyorum Toronto'ya" şeklinde konuştu.

"TORONTO'YA GİDERKEN HİÇ MADDİYATI DÜŞÜNMEDİM"
Takas istediği yolunda yorumlar yapılan Hidayet "Bu gibi durumlarda pek seçme hakkım olmuyor. Ama umarım takas olursa beni iyi kullanabilecek bir takım olur. Beklemekten başka yapacak bir durumum yok. Basketbolun dışında olayların gelişmesi beni yıprattı. Orlando'daki düzen belki hiçbir yerde olmayacak. Toronto bana cazip gelmişti o dönemde. Hiç maddiyatı düşünmedim. Hatta eksiye bile düşmüştüm" ifadesini kullanırken psikolojik olarak kendini kötü hissettiğinde ailesinin kendisine çok destek olduğunu şu sözlerle açıkladı: Benim en büyük mutluluğum kızımın olması. Eve gittiğim zaman stresten kurtuluyorum kızımı görünce. Bütün vaktimi onunla geçiriyorum. Ailem bana çok destek oldu. Her kararımın arkasında durdu. Kötü günlerimde yanımda oldular"

Toronto'nun yıldızı Chris Bosh'un takımdan ayrılıp ayrılmayacağı sorusu üzerine ise Türkoğlu "Toronto'daki düzen tamamen Chris Bosh üzerine kurulu. O tip oyuncular böyle bir durumu bırakıp başka takıma geçerek ikici adam olmak ister mi? Ben daha görmedim. Eğer başka takıma giderse amaç iyi bir sezon geçirmektir. Ama bir takımın en büyük yıldızı olmak istiyorsa Toronto'da kalacaktır" açıklamasını yaptı.

"SON DÜNYA ŞAMPİYONAM OLACAK"
Bu yaz Türkiye'de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası hakkında da konuşan Hidayet Türkoğlu "Benim için son Dünya Şampiyonası olacak. Burada kazanacğım bir başarı her zaman hatırlanacak. Önemli hatıralarımdan biri olacak. Burada kazanacağımız bir başarı genç basketbolcularımız açısından da çok iyi olacak. Tüm Türk halkı da böyle bir başarı bekliyor. Bizi yalnız bırakacaklarını düşünmüyorum. Bize yakışan bir basketbol oynayarak istekli, arzulu bir şekilde bir madalya alıp böyle noktalayabiliriz" açıklamasını yaptı.