Trabzon'da Alanzihno eleştirisi

Norveç'in Stabaek kulübünden devre arasında 3 milyon 900 bin avro bonservis bedeliyle alınan Alanzinho'nun 4 lig maçındaki performansı beğenilmedi.

Haberler 23.02.2009 - 15:27

Ligin devre arasında Norveç'in Stabaek kulübünden 3 milyon 900 bin avro bonservis bedeliyle transfer edilen Alanzihno'nun, bordo-mavili takımda ilk 4 haftada gösterdiği performansı eleştiri aldı.

Alanzihno, ligin 18. haftasındaki Ankaraspor maçında 22, 19. haftadaki Ankaragücü maçında 27,  20. haftadaki Beşiktaş maçında 45 dakika, son olarak da ilk 11'de forma giydiği Denizlispor maçında 72 dakika olmak üzere 4 lig maçında 166 dakika görev yaptı.

Hücuma dönük orta alan oyuncusu, 4 lig maçında da asist ya da gol yapamazken, ortaya koyduğu oyun ile de beğenilmedi.

YEREL GAZETELERDEN BÜYÜK ELEŞTİRİ
Trabzon'da yerel basın Alanzinho'nun transferi ve performansına ilişkin çarpıcı eleştirel haber ve yorumlara yer verdi.

Karadeniz Gazetesi, eski futbolcular Ali Kemal Denizci ve İskender Gönen'den de görüş alarak verdiği haberde, ''10 Trilyonluk Maskot'' başlığını kullandı.

Haberde Denizci'nin, Alanzinho hakkında, ''Kötü veya iyi futbolcu demiyorum ama cambazlıkla bu iş olmaz. O boy 10 trilyon etmez'', Gönen'in de ''Trabzonspor, Alanzinho ile dertsiz başına dert aldı. Hem de 10 trilyon ödeyerek'' ifadelerine yer verildi.

Türksesi Gazetesi, ''Alanzinho Fiyaskosu'' başlığıyla verdiği haberde 3,9 milyon avroya alınan futbolcunun hayal kırıklığı yaşattığını savundu.

Karadenizden Günebakış Gazetesi ise ''Alanzinho'ya İlk Şok'' başlığıyla, Denizlispor maçında sahada 72 dakika kalan oyuncun tek bir olumlu hareket yapamadığını ve taraftarlar tarafından yuhalandığını yazdı.

Taka Gazetesi ise ''Trabzon'u Alan bozdu'' başlığıyla verdiği haberde, 4 maçta forma giyen Brezilyalı oyuncun transferinin tartışıldığı ve futbolcunun Denizlispor maçında hiçbir varlık gösteremediği ifadelerine yer verdi.

Kuzey Ekspres Gazetesi, 72 dakika Alanzinho'nun adeta saç baş yoldurduğu, Karadeniz'de İlkhaber Gazetesi ise Brezilyalı oyuncunun oynadığı futbol ile sınıfta kaldığı görüşünü aktardı.

Sayfa Yükleniyor...