Trabzonspor Kulübü, Fransa'nın Marsilya takımında forma giyen Slovak futbolcu Tomas Hubocan ile kiralık olarak anlaştığını borsaya bildirdi.

Bordo-mavili kulüp, satın alma opsiyonlu olmak üzere sezon sonuna kadar kiraladığı oyuncuya 1 milyon 800 bin euro, Marsilya Kulübüne de kiralama bedeli olarak 250 bin euro ödeyecek.

Karadeniz ekibi, oyuncunun bonservisini alması halinde de Fransız kulübüne 1 milyon 100 bin euro ödeme yapacak.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.'nin Borsa İstanbul'a gönderdiği, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan iki ayrı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Profesyonel futbolcu Tomas Hubocan ile 2017-2018 futbol sezonu sonuna kadar 1 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya 2017-2018 futbol sezonu için 1 milyon 800 bin euro garanti ücret ödenecektir. Marsilya Kulübüne geçici transfer bedeli olarak 250 bin euro ödenecektir. Ayrıca, şirketimiz 25.05.2018 tarihine kadar 1 milyon 100 bin euro bedelle, futbolcunun kesin transferi için satın alma öncelik hakkına sahiptir."

SAĞLIK KONTROLÜNDEN DE GEÇTİ

Bordo-mavili ekibin transferi sürecini tamamladığı Tomas Hubocan, sağlık kontrolünden de geçti.

Özel bir hastanede gerçekleştirilen kontrollerde futbolcuya kardiyoloji, ortopedi, dahiliye, genel cerrahi muayenesi yapıldığı ve kan değerlerine bakıldığı belirtildi.

Futbolcuya sağlık kontrolleri sırasında çeşitli testler ve radyolojik kontroller de yapıldığı kaydedildi.