Trabzonspor yönetiminden güvenoyu

Trabzonspor Yönetim Kurulu, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, her zaman olduğu gibi teknik heyete ve futbolcularına güvendiğini açıkladı.

Haberler 24.02.2009 - 17:45

Trabzonspor Yönetim kurulu, bordo-mavililerin, özellikle bu sezon mücadelede iddialı konumdaki her takımın başına gelen sonuçlardan biriyle Denizlispor maçında karşılaştığını belirtti.

Açıklamada, Denizlispor karşısında beklenmedik bir yenilgi alındığı ifade edilerek, ''Kuşkusuz bu sonuçta sadece bir ya da birkaç değil, birçok faktör rol oynamıştır. Elbette takımımızdan büyük beklentiler içerisinde olan değerli taraftarlarımızı fazlasıyla üzen bu sonucun ardından bir bölümü haklı, bir bölümü aşırıya kaçan bazı değerlendirmeler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir'' denildi.

Yönetim kurulunun bu konudaki hassasiyeti çok iyi anladığı kaydedilerek, ''Ancak sorumluluk çerçevesindeki yöneticiler olarak bizler ve bordo-mavili renklere gönül veren milyonlarca taraftarımız bu kulübün hepimizin olduğu bilincinden hareketle gelinen noktada herhangi bir suçlu veya suçlular arama yolunu değil, bir ekip anlayışıyla hareket ederek yaşanan bu talihsizliğin giderilmesi doğrultusundaki tedbirleri almakla yükümlüyüz. Bu ekip anlayışı içerisinde tüm kesimlerin sorumluluğu eşit oranda hissetmesi, sevinçlerin olduğu gibi üzüntülerin de paylaşılması, kulübümüzün büyüklüğüne yakışır en doğru davranış biçimi olacaktır'' ifadeleri kullanıldı.

Böylesi durumlarda serin kanlılığını koruyabilen camiaların yaşanan olumsuzlukların tekrarlanmaması konusunda en önemli tedbirleri almış sayılacağı da belirtilerek, ''Bizler, her zaman olduğu gibi teknik heyetimize ve futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bu kararlılığımızdan en küçük bir sapma dahi söz konusu değildir. Yapmamız gereken oyuncularımızdan teknik heyetimize, taraftarlarımızdan basın mensuplarımıza kadar bozulan moralleri tekrar yerine getirebilmek adına üzerimize düşen görevleri yapmak olmalıdır. Denizlispor maçında yaşanan sonucu en doğru özetleyen tanımlama sayın başkanımızın, 'iş kazası' yorumlamasıdır. Trabzonspor Kulübü'nün büyüklüğü her zaman olduğu gibi bundan böyle de yaşanan sorunların giderilmesinde en büyük güvencedir. Bu doğrultuda sorumlu olan herkesi sağduyulu davranmaya çağırıyor, eleştiri, yorum ve değerlendirmelerin biraz daha insaf ölçülerinde yapılmasını talep ediyoruz'' denildi.

Sayfa Yükleniyor...