NTV

Trabzonspor'da Şenol Güneş dönemi

Spor

Bordo Mavili ekip eski teknik direktörlerinden Şenol Güneş ile her konuda anlaşmaya vardı. Güneş, salı günü takımın başında olacak ve böylece Trabzonspor'daki 4. Güneş dönemi resmen başlayacak.

Trabzonspor'da kısa süre önce gönderilen Broos'tan boşalan teknik direktörlük koltuğu artık Şenol Güneş'e emanet.

Bir süredir Ünal Karaman yönetiminde çalışan Trabzonspor'da yeniden Şenol Güneş dönemi başlıyor. Yurt dışında çalışan Şenol Güneş ile yaklaşık 1 haftadır devam eden görüşmelerin ardından her konuda anlaşmaya varan Trabzonspor'da, 4. Şenol Güneş dönemi Salı günü düzenlenecek basın toplantısıyla resmen başlayacak.

57 yaşındaki Şenol Güneş, daha önce 1987-88, 1992-96, 2004-05 dönemlerinde Trabzonspor'u çalıştırmıştı. Güneş'in teknik adamlık kariyerindeki en büyük başarısı A Milli Takım'ın başında 2002 Dünya Kupası'nda elde ettiği 3'üncülük olurken Trabzonspor'daki oyunculuk kariyerinde Bordo Mavili ekiple 6 şampiyonluk yaşadı. Kaleciliği döneminde 3 de Türkiye Kupası kazanan Güneş, Trabzonspor ve A Milli Takım hocalıkları dışında Türkiye'de Boluspor, İstanbulspor, Antalyaspor ve Sakaryaspor'u çalıştırdı.

2006'dan beri Güney Kore ekiplerinden FC Seoul'ün başında olan tecrübeli teknik adam 2007 ve 2008'de K-League'de 2. sırayı elde etti.

ANLAŞMA 3.5 YILLIK
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, Güney Kore'nin FC Seul takımı ile sözleşmesi bu ay sonunda sona erecek olan teknik direktör Şenol Güneş ile prensipte anlaşmaya vardıklarını ve deneyimli teknik direktör ile hafta içinde 3,5 yıllık sözleşme imzalayacaklarını açıkladı.

Hafta içinde Güney Kore'ye giderek Şenol Güneş ile görüşen kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ile kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Trabzon'a döndüler.

Yener, yaptığı açıklamada, Şenol Güneş ile Kore'de yaptıkları görüşmelerin olumlu noktalandığını belirterek, ''Güneş ile anlaşmaya vardık. Salı günü Trabzon'a gelerek göreve başlayacak'' dedi.

Güneş ile maddi konularda hiç konuşmadıklarını ifade eden Yener, ''Takımda çalışma şekliyle ilgili her şeyi konuştuk. Ama ekonomik konuda isteği olmadı. Yönetim ne uygun görürse onu kabul edeceğini söyledi. Trabzonspor'da hiçbir zaman para konuşmam dedi. Görüşmelerimiz iyi geçti ve olumlu noktaladık, bizi kırmadı'' dedi.

Güneş'in Pazartesi akşamı Türkiye'ye geleceğini kaydeden Yener, ''Salı günü Trabzon'da olacak ve basın toplantısı düzenleyecek. Büyük olasılıkla da Çarşamba günü Güneş ile 3,5 yıllık sözleşme imzalayacağız. Trabzon'da çalışma şekliyle ilgili kendisi düzenleyeceği basın toplantısında bilgi verecek'' diye konuştu.

Yener, istatistiklere bakıldığı zaman Trabzon'a gelen bütün yabancı hocaların başarısız olduğunu anlatarak, şunları söyledi:
''Trabzonspor, en başarılı dönemlerini, Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Şenol Güneş gibi hocalar döneminde yaşamıştır. Yönetim olarak tüm camiada Şenol Güneş ile eski başarılı günlere kavuşacağımıza inanıyoruz. Sabırlı olacağız. Uzun vadeli bir programla yapılanma gerçekleştireceğiz. Her geçen gün ile daha iyiye gideceğimizi umuyoruz.''