Trabzonspor'dan hakem tepkisi

Spor Toto Basketbol Ligi'nde uzatmaya giden maçta Anadolu Efes'e 73-65 yenilen Trabzonspor Medical Park'ta kulüp basın sözcüsü Alpaslan Beşli, karşılaşmadaki hakem yönetimine tepki gösterdi.

Ntvspor 05.04.2016 - 12:40

Trabzonspor'dan hakem tepkisi

Beşli, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon'da Anadolu Efes'e karşı yıllar öncesine dayanan bir sempatinin olduğunu, dün akşam oynanan maçta da rakip takıma yönelik herhangi bir kötü tezahüratın yapılmadığını belirtti.

Müsabakadaki hakem yönetimine tepki gösteren Beşli, "Karşılaşmada bilhassa başhakem Erşan Kartal ve yardımcısı Halil Baldemir, çok bariz provokatör ve yanlı kararları ile maça damgasını vurmuştur. İlgili hakem Erşan Kartal'ın basketbol camiasındaki karşılığı ve hakemliğinin tartışılırlığı çok net ortadayken Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) halen bu arkadaşa neden ısrarla maç vermeye çalıştığını anlamakta güçlük çekiyoruz" dedi.

"HALA NEDEN ISRAR EDİYORLAR"

Beşli, TBF'ye de çağrıda bulunarak, "Görev ve sorumluluğu basketbolun gelişimine hizmet olan TBF'nin, basketbolun çökmesine sebep olan ve taraftarları provoke ederek basketbol sevgisinden uzaklaştıran bu hakem arkadaşa gösterdiği ilginin sebebini merak ediyoruz. Yaklaşık 10'un üzerinde takım bu arkadaşı defalarca federasyona şikayet ettiği halde, halen bu arkadaşta neden ısrar ettiklerini kamuoyuna açıklamalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Başhakem Kartal'ın, verdiği kararlarla bordo-mavili taraftarları provoke ettiğini ve güvenlik güçleriyle karşı karşıya getirdiğini savunan Beşli, "Bu arkadaşın tüm ilişkilerinin araştırılması için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Karşılaşmada, basketbol kamuoyu ve Anadolu Efes takımının kenardaki oyuncuları da bu katledilmeye tanıklık etmiştir. Anadolu Efes gibi bir takımın hakem desteğiyle maç kazanmasına ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla TBF başkanı başta olmak üzere tüm kurulları bu maçı milat kabul edip, bu tip hakem olaylarının önüne geçilmesi için acil önlem alınmasını ve bu hakem arkadaşlar için gereğinin yapılmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...