Trabzonspor'dan Tabata yalanlaması

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, son dönemde Gaziantepspor'un Brezilyalı futbolcusu Tabata'yı transfer edecekleri yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

20.03.2009 - 15:18

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, Gaziantepspor’un Brezilyalı yıldızı Tabata’yı transfer etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Yener, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor'un futbolcu transferi etiğine büyük özen göstermeye çalıştığını belirterek, ''Şu anda kulübüyle sözleşmesi devam eden bir futbolcu için oynayacağımız önemli bir müsabaka öncesinde bu tür transfer spekülasyonlarının çıkmasını doğru bulmuyoruz'' dedi.

Bu tür haberlerin kendi iradeleri dışında geliştiğini ifade eden Yener, ''Tabata, bugüne kadar sergilediği başarı performansıyla kendisini ülkemizde kanıtlamış değerli yabancı futbolculardan biridir. Şu anda kulübüyle sözleşmesi sürmekte olduğu gibi transfer imkanı da söz konusu değildir. Eğer Trabzonspor sezon sonu Tabata transferini düşünürse, öncelikle kulübüyle görüşecektir. Bunun haricinde kamuoyunda yapılan değerlendirmelerin tamamı spekülasyondan öteye geçmemektedir'' diye konuştu.

Ligde kritik bir sürece girildiğini belirterek ortamı gerecek ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek haber ve değerlendirmelerden kaçınılması gerektiğine dikkat çeken Yener, ''Bu konuda tüm kesimlerin azami özen göstermesi beş takımın zirve için yarıştığı ligimizin görüntüsünü daha da güzelleştirip, yarışın en adil biçimde sonuçlanmasını sağlayacaktır'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...