Tunçeri: Kamp çok faydalı geçiyor

A Milli Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncularından Kerem Tunçeri Bormio kampının çok olumlu geçtiğini söyledi. Hazır olmamalarına rağmen oynadıkları iki maçta da iyi mücadele ettiklerinin altını çizen Kerem, takımın yeni yüzlerinin çabuk adapte olduğunu da belirtti.

Ntvspor 31.07.2009 - 15:59

İSTANBUL - Polonya'nın evsahipliği yapacağı Eurobasket 2009 hazırlıklarını İtalya'nın Bormıo kasabasında sürdüren A Milli Basketbol Takımı'mızda tempo her geçen gün artıyor.

Ay-yıldızlıların deneyimli oyunkurucusu Kerem Tunçeri çalışmaların yorucu ancak olumlu geçtiğini söyledi. NTV Spor'a konuşan Kerem, "Bormio kampı her zaman olduğu gibi oldukça yorucu geçiyor. Yüksek tempoda antremanlar yapıyoruz. Herkes çok özverili çalışıyor" dedi.

Yapılan iki hazırlık maçında iyi mücadele ettiklerini ifade eden Kerem Tunçeri, alınan tek yenilgiyi ise yorucu antreman programına bağladı. Kerem, "Bormio'da 2 hazırlık maçı yaptık. Bir maç kazandık bir maç kaybettik. Bu karşılaşmalarda çok top kaybı yaptık ama bu tempolarda bunlar normal. Hazır olmamamıza rağmen iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Fiziksel olarak ağırlığı atınca daha iyi durumda olacağız" diye konuştu.

Bu sezon ilk defa A Milli Takıma seçilen Bekir Yarangüme ve Evren Büker'in Angola ve Kanada'ya karşı olumlu performanslar çizdiğini belirten Tunçeri, "Yeniler çok çabuk adapte oldular. Sahaya çıkan herkes elinden gelenin en iyisini yaptı" dedi.

4 Ağustos'a kadar hazırlıklarını Bormio'da sürdürecek olan Türkiye, çalışmalarına yaklaşık 1 hafta İstanbul'da devam ettikten sonra 13 Ağustos'ta özel bir turnuva için İngiltere'ye hareket edecek.

Bu arada Ay-yıldızlılar Bormio'daki 3. hazırlık maçını yarın akşam Ruanda'ya karşı oynayacak. Bu maç Türkiye saatiyle 21:30'da başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...