Türkiye Karete Şampiyonası başladı

Türkiye Kulüpler Karate şampiyonası Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde başladı.

15.05.2010 - 14:29

Türkiye Kulüpler Karate şampiyonası Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde başladı.

Elbistan Spor Salonu'ndaki müsabakalara 70 kulüp ve yaklaşık 750 sporcu katılıyor. Yarın sona erecek müsabakalar sonucu başarılı kulüpler ve sporcular belirlenecek.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında üst üste elde ettikleri şampiyonlukların, Türk takımlarının kalitesinin ne durumda olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Karate Federasyonu'nda bugüne kadar ne yabancı sporcu, ne de yabancı antrenör yer almadı. Hep kendi yağımızla kavrulduk'' dedi.

Elbistan'daki şampiyonanın, Polonya'da düzenlenecek Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nın seçmeleri anlamına geldiğini kaydeden Delihasan, ''Daha önce yapılan Avrupa Bölgeler Şampiyonalarında Türk takımları aralıksız 7 yıl üst üste şampiyon oldu. Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonasına katılacak takımları seçmek için bugün Elbistan'dayız. Elbistan büyük bir ilimizin büyük bir ilçesi. Biz Türkiye'nin her yerinde müsabakalar yapmak istiyoruz. Her yerde yapacağımız müsabakalar ile karatenin daha çok tanınmasını istiyoruz. Bununla ilgili olarak Kahramanmaraş Valimize, Elbistan Kaymakamımıza ve İl Gençlik ve Spor Müdürümüze verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok yoğun çaba sarf ettiler ve bu çabanın neticesinde de bizler buradayız. Elbistan'da yapılan turnuva, önemli bir turnuva. Avrupa'da yarışacak takımları seçeceğiz. Daha önce erkek komite branşında 7 yıl üst üste Türk takımları şampiyon oldu. Geçen yıl Katar'da da derece aldık, bayan komitede de birinci oldular. İnşallah bu sene yine aynı başarıları gösterirler'' şeklinde konuştu.

Delihasan, Türk takımlarının karate sporunu başarıyla temsil ettiklerini ifade ederek, ''Bir hafta önce yapılan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda erkek takımımız 3. kez üst üste şampiyon oldu. Bu Türk spor tarihinde bir ilk. 2008 Dünya, 2009 Avrupa ve 2010 Avrupa Şampiyonluğu... Üst üste şampiyon olduk, milli takımlar düzeyinde. Bu da Türk takımlarının kalitesinin ne durumda olduğunu gösteriyor. Türkiye Karate Federasyonu'nda bugüne kadar ne yabancı sporcu, ne de yabancı antrenör yer almadı. Hep kendi yağımızla kavrulduk. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında da arkadaşlarımızın başarısı, yoğun çalışma neticesinde geliyor.'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...