ANTALYA - Menajer Harun Erdenay, milli takım kaptanı Hidayet Türkoğlu ve ikinci kaptan Kerem Tunçeri, Polonya'daki Avrupa Şampiyonası öncesi Antalya kampını değerlendirdi.

Menajer erdenay, 21 Temmuz'a kadar devam edecek kampta önceliklerinin moral depolamak ve oyuncuların kaynaşmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Erdenay, "Bu kampı hafif idmanlar yaparak, önümüzdeki günlerde başlayacak yoğun İtalya kampına hazırlık olarak görüyoruz" diye konuştu. Erdenay, millilerin İtalya kampı sonrası Londra ve Ankara'da iki hazırlık turnuvasına katılacağını da belirtti.

NBA'de yeni sezonda Toronto Raptors forması giyecek olan Hidayet Türkoğlu ise iddialı açıklamalar yaptı. Tek amaçlarının Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyleyen Hidayet, üzerinde baskı hissedip hissetmediği yolundaki bir soruya, NBA'de sürekli baskı altında oynadığını ve zor anlarda performansının arttığını söyledi. Zorlu bir sezonun ardından ailesi ile birkaç gün tatil yapacağını söyleyen Türkoğlu, takımın İtalya'daki kampında hazır bulunacağını dile getirdi.

Eleme grubundaki tüm maçlarını kazandıklarını hatırlatan Kerem Tunçeri ise Avrupa Şampiyonası'nda grupta oynayacakları ilk maçı kazanmaları halinde yollarının açık olacağını söyledi.