Türkoğlu'nun gecesi

Orlando Magic'in konferans finaline çıkmasını sağlayan Hidayet Türkoğlu'na her iki antrenörden de övgü dolu sözler geldi.

Ntvspor 18.05.2009 - 16:17

İSTANBUL - NBA'de geceye damgasını Hidayet Türkoğlu vurdu. Orlando Magic'in deplasmanda Boston Celtics'i yenip Doğu Konferansı Finali'ne çıkmasında başrol oynayan milli basketbolcumuz, maç sonunda altıncı maçtaki kötü performansını unutturmak istediğini belirtti. "Her zaman kendime güvenim vardı. Orlando'da kötü bir maç oynadığımı biliyordum, bunu tekrarlamak istemedim."

Boston Celtics antrenörü Doc Rivers ise galibiyeti getiren ismin Hidayet Türkoğlu olduğunu söylerken, onu savunmakta zorluk çektiklerini vurguladı. "Hidayet en iyi maçını oynadı. Onun maça iyi başlamasına izin vermek Orlando için çok önemli oldu. Bu sayede kendilerine olan güvenleri arttı. Maçın başında Hidayet'in attığı iki üçlük her şeyi değiştirdi."

Orlando Magic antrenörü Stan Van Gundy ise oyuncusuna her zaman çok güvendiğini belirtirken, Türkoğlu'nun istediği zaman çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. "Hidayet enerjisini sahaya verdiğinde çok iyi oynayacak bir isim. Herkes gibi onun da kötü şut attığı geceler olacaktır, ancak Hido o zamanlarda bile iyi oynayabilir. Ancak Hidayet her zaman çok enerjiyle oynayan biri değil. Ne zaman tam enerjisini sahaya yansıtmasa Hidayet sıradan bir oyuncuymuş gibi görünüyor. O kadar yetenekli ki, istediği zaman ne kadar harika bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Tıpkı bu gece olduğu gibi."

Orlando'yu konferans finaline taşıyan Hidayet Türkoğlu da, kariyeri boyunca görev adamı olduğunu, ilk kez böyle bir rolü üstlendiğini söyledi. "Kariyerimde ilk kez iyi bir takımın sorumluluğunu üstleniyorum. Takımımın galibiyet kazanmasına yardımcı olduğum için mutluyum. Şimdi daha da tecrübe kazandım. İnşallah bu formumu Doğu Konferansı final serisinde de gösterebilirim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...