"UEFA Avrupa Ligi mi, ligde Beşiktaş'ı kovalamak mı..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, Krasnodar maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haberler - Ntvspor 15.02.2017 - 18:52

"UEFA Avrupa Ligi mi, ligde Beşiktaş'ı kovalamak mı..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, deplasmanda Krasnodar ile yapacakları UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güçlü bir rakiple karşılaşacaklarını ancak turu geçmek için ne yapmaları gerektiğini bildiklerini söyleyen Advocaat "İyi bir rakiple karşılaşacağız. Turun ilk maçı bizim için çok büyük önem teşkil ediyor. İyi skor almalıyız, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Sahaya her zaman kazanmak için çıkıyoruz. Bunu kontratakla da başka bir taktikle de yapabilirsiniz. Bu da elinizdeki oyunculara ve onların özelliklerine bağlı. Biz ikisinin arası bir oyun tarzı tercih edeceğiz" dedi.

Hollandalı teknik adam, bir Rus gazetecinin "UEFA Avrupa Ligi'ni kazanmak mı, ligde Beşiktaş'ı kovalamak mı?" sorusuna "Bu soruya 'Her ikisini de başarmak isterim' yanıtını vermek kolay cevap olurdu. Bazen hayatta tek seçenek üzerinde yoğunlaşmanız gerekiyor. Tercih etmek zorunda kalırsam Avrupa'yı kazanmak isterim" cevabını verdi.

Advocaat, kadroda yer almayan Robin van Persie ile ilgili olarak ise "Robin van Persie'nin bizimle olmamasının nedeni antrenman yapacak olması. Bu idmanların sonucunda daha da fit olacak. Bu nedenle şu anda Türkiye'de" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...