UEFA heyeti üyeleri ağırlandı

Türkiye'nin organizasyonuna aday olduğu 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri (Euro 2016) nedeniyle İstanbul'a değerlendirme ziyaretinde bulunan UEFA heyetinin üyeleri, onurlarına verilen yemeğe katıldı.

Haberler 08.04.2010 - 22:00

Esma Sultan Yalısı'ndaki yemeğe UEFA heyetiyle birlikte Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, yönetim kurulu üyeleri, maçların oynanacağı 8 aday kentin valileri ve belediye başkanlarıyla çok sayıda davetli katıldı.

Deniz Taksi ile Esma Sultan Yalısı'na gelen UEFA heyeti içinde, bir dönem Trabzonspor'da forma giyen eski futbolculardan Gürcü Arçil Arveladze'nin de yer aldığı dikkat çekti.

UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı, UEFA YÖnetim Kurulu üyesi ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Gilberto Madail başkanlığındaki heyet için özel bir program hazırlanırken, basın mensuplarına yalnızca görüntü için bir süre izin verildi.

ÖZEL MÖNÜ
Gecede konuklara, Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına aday olduğu 8 kentin mutfağından hazırlanan özel bir menü sunulduğu bildirildi. Ön sıcak, ara yemek ve tatlılar için ayrı ayrı şehirlere özgü yemeklerin ikram edildiği, her serviste de yemeğin özgü olduğu kentin tanıtımının yapıldığı öğrenildi.

UEFA AVRUPA LİGİ MAÇLARI UNUTULMADI
UEFA heyetindeki konukların UEFA Avrupa Ligi maçlarını izleyebilmeleri için yemek salonunda özel bir sistem kuruldu.

Yemek salonuna kurulan projeksiyonlardan, bu gece yapılacak 4 maçın aynı anda takip edilebileceği şekilde, televizyon yayınları davetlilere hazırlandı.

HER ALANDAN KONUK
UEFA heyetinin onuruna düzenlenen yemeğe çok sayıda davetli katılırken, bunların içinde birçok alandan kişinin yer alması dikkat çekti.

Yemekte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Anadolu Holding İcra Komitesi Başkanı Tuncay Özilhan, tenisçi İpek Şenoğlu, bayan ralli pilotları Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney, manken Tülin Şahin de dikkati çeken isimler oldular.

Sayfa Yükleniyor...