UEFA heyetinin ziyareti başladı

Ülkemizin EURO 2016 ev sahipliği için UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Gilberto Madail başkanlığındaki bir heyet de İstanbul'da görüşmelere başlıyor.

Haberler 08.04.2010 - 11:22

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ev sahipliğini kazanmak için büyük çaba gösterdiği 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri (EURO 2016) adaylığı için en önemli gelişmelerden biri yaşanıyor.

UEFA'nın görevlendirdiği 13 kişilik heyet İstanbul'a gelerek, adaylık dosyasını ve Türkiye'nin turnuvaya verdiği desteği yerinde değerlendiriyor.

Adaylık dosyasının UEFA uzmanları ve TFF EURO 2016 Proje Ekibi tarafından değerlendirildiği basına kapalı toplantı bugün saat 09.00'da Çırağan Sarayı'nda başladı. UEFA tarafından adaylık dosyasının içeriğiyle ilgili soruları, TFF ekibi uzmanların da katılımıyla cevaplandıracak.

Bugün ayrıca, UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Gilberto Madail başkanlığındaki bir heyet de İstanbul'a gelecek. Heyette, Hollanda Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Harry Been ve Gürcistan Futbol Federasyonu eski başkanı Nodar Akhalkatsi de yer alacak.

Öte yandan, bu akşam heyet onuruna Esma Sultan Yalısı'nda yemek verilecek. Yemeğe, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, sekiz aday kentin valileri ve belediye başkanlarının yanı sıra, spor, moda, sanat ve edebiyat dünyasının ünlü isimlerinin de katılması planlanıyor.

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, UEFA'dan gelen heyeti Dolmabahçe'daki çalışma ofisinde bugün sabah 10.00'da ağırlayacağı bildirildi. UEFA heyeti aynı gün öğleden sonra Türkiye'den ayrılacak.

Heyet, Türkiye'nin ardından EURO 2016'ya aday diğer ülkeler olan Fransa ve İtalya'yı da ziyaret edecek.

Sayfa Yükleniyor...