'UEFA kupasını kaldırabiliriz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa'da kupa kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. İki yıl önce, iflas etmiş bir takımı bugünlere getirdiklerini aktaran başkan Orman, mali açıdan da güçlendiklerini ifade etti.

Ntvspor 24.10.2014 - 18:32

'UEFA kupasını kaldırabiliriz'

Avrupa Ligi'nde Partizan'ı deplasmanda 4-0 mağlup eden Beşiktaş'ta yüzler gülüyor.

Partizan galibiyeti sonrası Sporx'e açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hedeflerini yüksek tuttuklarını söyledi.

2 yıllık bir planlamanın sonunda başarıların gelmeye başladığını vurgulayan Orman,"Takımın temellerini atarken 'Hedefimiz 100 yıllık maziye 20 milyonun üzerinde bir taraftara sahip olan bu camiaya bir avrupa şampiyonluğu yaşatmak' dedik. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. Beşiktaş UEFA kupasını kaldırabilir, o potansiyele sahip. Yeter ki kendi ayağımıza çelme takmayalım" dedi.

'DİPTEN DÜZLÜĞE ARDINDAN ZİRVEYE'
Çok zor şartlarda görevi devraldıklarını ifade eden Fikret Orman, "Bu takım dipten önce düzlüğe ardından zirveye çıktı. Takımı devraldığımızda sadece bir milli futbolcusu olan bir Beşiktaş Futbol Takımı vardı. Bugün ise milli takıma 7-8 oyuncu veren bir Beşiktaş var" diye konuştu.

'BONSERVİS BEDELİ BORCUMUZ KALMADI'
Kulübün gelir gider tablosuyla ilgili de bilgiler veren Orman,"Bazı rakiplerimiz daha futbolcularının 2013 yılından kalan alacaklarına karşılık onlara 2015 yılına dair senet ve çek verirken biz bugünün ödemesini yapıyoruz. Bir taraftan kulübün kasasından stadımızı yaparken, bir taraftan borçları kapattık. Kulübün FIFA’da UEFA’da 17 davası vardı bugün tek bir davası yok. Geriye dönük hiçbir kulübe bonservis bedeli borcumuz kalmadı" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...