NTV

Ümit Özat'tan Şenol Güneş'e sert sözler

Ntvspor

Spor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i sert sözlerle eleştirdi. Özat, "70 yaşında İstanbul'a gelince bozulmamak mümkün değil" derken, "Kilomu medya malzemesi yapıyor. Bu ezikliğin bir belirtisidir" dedi.

İlişkili Haberler

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beyaz TV'de Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i sert sözlerle eleştirdi. Ümit Özat, Güneş için, "İstanbul'un büyüsü kendisini bozmuş. 70 yaşında İstanbul'a gelince bozulmamak mümkün değil. Biz onu Trabzon'dan hoca Şenol Güneş olarak biliyoruz. Cüssemle ilgili güya espri yapmış. El öpmeyle ağız aşınmaz ama onun elini bir daha öpmem. O benim cüssemle alay edebilir ama bugün 100 kilosun yarın 80 kilo olursun, insanlık hali" dedi.

Kilosuyla ilgili Şenol Güneş'in basın toplantısındaki sözlerine tepki gösteren Özat, "Sen kalkıp bunu bir medya malzemesi yaparsan bu ezikliğinin bir belirtisidir. Hiç kusura bakmasın bundan sonra elini öpmeyiz. Olayları başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. Fenerbahçeli geçmişimden dolayı yapıyor diyorlar, ama bununla ilgisi yok. Onun Trabzonspor'dayken yaşadığı şey sırasında ben Almanya'daydım. Biz yıllarca Şenol Güneş'i anlamakta çok zorluk çektik, Türkçe'yi çok iyi konuştuğu için. Hatta Kore'ye giderken yanına tercüman bile vermedik. Yaptığı hoş değildi" ifadelerini kullandı.

Güneş'in hayatında hiç şampiyonluğunun olmadığını kaydeden Ümit Özat, "Bu yaştan sonra belki 2 sene üst üste şampiyon olacak. Bunu kaldıramıyor olabilir. Kolay değil 70 yaşında İstanbul'a gelmek. 70 yaşında üst üste 2. kez şampiyon olacak hoş değil bunlar. Bütün Türkiye, Şenol Güneş'in şivesiyle, giyimiyle, saçıyla dalga geçerken ben sahip çıktım. Şimdi aynı hatayı sen yapıyorsun Şenol Güneş. Ne farkın kaldı diğerlerinden" diye sordu.

ETİKETLER