Ünal Aysal'dan başkan adaylığı açıklaması

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, NTV Spor'a konuştu; yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili sorulara yanıt verdi...

Ntvspor 25.03.2017 - 19:20

Ünal Aysal'dan başkan adaylığı açıklaması

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün olağan mali genel kurulunda hazır bulundu. Aysal, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ndeki genel kurulda NTV Spor'dan Evren Göz'e özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray taraftarının mutsuz olduğunu söyleyen ve kulubün ciddi reformlara ihtiyaç duyduğunu belirten Ünal Aysal "Genel kurul sessiz, sakin geçiyor. Galatasaray 112 yıllık, yaşlı, tecrübeli ve sabırlı bir kurum. Galatasaray'ın ciddi reformlara ihtiyaç duyduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Belki önümüzdeki 1 sene, belki daha uzun sürebilir bu bekleyiş ama bana kalırsa limitlerimiz dolmak üzere. Galatasaray bu stratejilerle kendisini yenileyemez. Bu reformların yapılabilmesi için taraftara biraz daha kulak verilmesi gerekir. Taraftardan memnuniyet işaretini alamazsak hiçbir yere gidemeyiz. Bugün maalesef Galatasaray taraftarı mutsuz ve seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Fakat genel kurul üyeleri bunu duymakta zorlanıyorlar, bundan da pek memnun değilim. Bir konuşma yapacaktım ama içerideki konuşmaları dinledikten sonra bugün için gereksiz olduğunu düşündüm ve konuşmaktan vazgeçtim" dedi.

"DROGBA VE SNEİJDER'DEN DAHA İYİLERİNİN GELMESİ LAZIM"

Yeniden Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na aday olup olmayacağıyla ilgili soruyu yanıtlayan Ünal Aysal "2018 iyi bir tarih ama bugün için erken bir tarih. Bugünden 2018'i konuşmak biraz zor. Galatasaray'ın acilen yapılması gereken reformlara ihtiyacı var. 2018 Mayıs'a kadar yapmazlarsa bir seçim daha alamazlar. O zaman bu reformları yapabilecek genç kadroları bizim arayıp bulup devreye sokmamız gerekecek. Benim başkan olmamdan ziyade iyi ve dinamik ekiplerin devreye girmesi gerekir. Benim her zamanki önceliğim taraftarın mutluluğu olmuştur. Mutsuz bir taraftar, başarısız bir kulüp demektir. Başarı her şeyin temelidir. Bugünkü çalışmalar son derece yetersiz. Sağ olduğum sürece her zaman Galatasaray'ın içinde olacağım. Görevcim ne olur önemli değil. Galatasaray'ın faydalı bir üyesi ve elemanı olarak her zaman mevcut olacağım. Taraftarımız müsterih olsunlar. Spor yöneticilerinin cesur ve bağımsız olmaları gerekir. Kararlarını kendi inisiyatifleriyle almaları gerekir. Bu inisiyatifi kaybettikleri sürece başarılı olamazlar. Az evvel saydığınız isimlerin (Sneijder ve Drogba) çok daha iyileri Galatasaray'a gelmek zorunda. 'İnşallah' demiyorum, zorunda. Bunları yapabilmemiz için sürekliliğe ihtiyaç var. Çok daha iyi isimlerin Galatasaray markasının altında hizmet etmesi gerekir. İnşallah önümüzdeki senelerde bunları izleyeceğiz" ifadesini kullandı.

"CEZA KONUSUNDA BAŞKAN KADAR POZİTİF OLAMIYORUM"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in genel kurulda yaptığı "Avrupa Kupaları'na katılmakla ilgili bir sorunumuz yok" açıklamasına değinen Aysal "Kendi dönemimizde, 2014'te mağazacılığı kulübe satarak bu sorunu ortadan kaldırmıştık, Avrupa'dan 1 sene cezayı da yemeyecektik. Ama bizden sonra yönetim bu satışı iptal edince 60 milyon liralık zarar gösterdi ve biz ceza yedik. Avrupa Kupaları'na katılabilme konusunda başkan kadar pozitif olamıyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...