Ünal Karaman: Çok üzgünüz

Kendi sahasında Ankaraspor'u 3-0 mağlup etmesine rağmen küme düşmekten kurtulamayan Konyaspor'da teknik direktör Ünal Karaman, sevinci ve hüznü birilerinin yaşayacağını ama kendilerine hüzün düştüğü için üzgün olduklarını söyledi.

30.05.2009 - 23:07

KONYA - Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, küme düştükleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, ''Şu anki sonuçlar maalesef takımımızın küme düştüğünü gösteriyor. Gerçekten çok üzgünüz'' dedi.

Konya şehrinin çok daha iyi şeylere layık olduğunu ifade eden Karaman, ''Bu sevinci ve hüznü birileri yaşayacaktı. Bize hüzün düştü. Yine de özveriyle mücadele eden oyuncularıma teşekkür ediyorum. Konyaspor büyük bir camiadır ve büyük bir şehirdir, düştüğü yerden kalkmasını da bilecektir. Daha önce de ifade ettiğim gibi sonuç ne olursa olsun ben iki maç için gelmiştim. Ben yöneticiler ve futbolcularla vedalaştım.'' diye konuştu.

KONYASPOR TARAFTARININ TEPKİSİ
Maçın ardından Konyaspor'un düştüğü kesinleştikten sonra tribünlerdeki taraftarlar, bu sonuçtan sorumlu tuttuğu yönetime tepki gösterdi, Başkan Mehmet Ali Kuntoğlu'nu protesto etti. Şeref tribününde bazı taraftarlar, Başkan Kuntoğlu ve yönetim kurulu üyelerine sözlü sataşmada bulundu.

Stat çıkışında da devam eden tepkiler, güvenlik güçlerinin kontrolünde yumuşatılmaya çalışıldı. Atatürk Stadı'ndan Zafer Meydanı'na gelen bir grup taraftar, burada şampiyonluk kutlaması yapan Beşiktaşlı taraftarlara taş attı.

Kutlama yapan araçlardan atılan bir bira şişesi ise Konyasporlu bir taraftarın yüzüne isabet etti. Konyasporlu taraftar hastaneye götürüldü. Olayların ardından polis Zafer Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...