Ünsal: Bosna’nın galibiyeti işimizi zorlaştırdı

NTV Spor yorumcusu Hakan Ünsal, İspanya-Türkiye maçını değerlendirdi. Ünsal, "Bosna Hersek’in galibiyetinden sonra işimizin çok daha zor olduğunu düşünüyorum." dedi.

29.03.2009 - 04:19

Ünsal: Bosna’nın galibiyeti işimizi zorlaştırdı

İspanya-Türkiye maçını değerlendiren NTV Spor yorumcusu Hakan Ünsal, bu maçta takımda sadece 5-6 oyuncunun iyi oynadığını ama İstanbul’da en az 10 oyuncunun iyi oynaması gerektiğini belirtirken, Bosna Hersek’in de Belçika’yı yenmesinin grupta işimizi zorlaştırdığını söyledi.

İspanya’nın 1-0’dan sonra attığımız gol bize yeter gibi oynadığını söyleyen Ünsal, "Çok da zorlamadılar, acele de etmediler. İşin açıkçası ilk yarıda takımımızı beğendim. Semih ile özellikle kazandığımız poziysonlarda iyi de çıktık ama son toplarda etkili olamadık." diye konuştu.

Semih’in iyi oynamasının sebebinin Puyol’un olmamasına bağlayan Hakan Ünsal, "Nasıl ki Ramos Arda’yı hiç döndürmedi. Puyol forvetlere yakın oynayan ve döndürmeyen bir oyuncuydu. Semih bu yüzden iyi oynadı" dedi.

"İSTANBUL'DA DA BÖYLE OYNAMAMIZ LAZIM"
İspanya’ya ben dünya üzerinde pres yapıp, baskı yapıp sahasından çıkaramayacak takım olduğunu düşünmediğini söyleyen ünlü yorumcu, "Şu oynadığımız tarzda oynamazsak mümkün değil başarılı olabilmemiz. İstanbul’da yine bu şekilde oynamamız lazım. Çünkü rakip sahada basalım, orada top kazanalım anlayışıyla orada hapsedibilecek bir takım değil. Çünkü hakikaten çok iyi çıkıyorlar. Önde bu kez yakalanırsak David Villa ve Torres İstanbul’da daha da fazla rahat bulabilir." diye konuştu.

"SADECE 5-6 OYUNCUMUZ GÖREVİNİ YAPTI"
Maçta 5-6 oyuncu iyi oynayıp görevini yaptığını söyleyen Ünsal, "6 oyuncunun üst düzey oynadığı maçı kaybediyorsun ve kazanan onlar. İstanbul’da en az 10 oyuncumuzun üst düzey oynaması lazım. Bosna Hersek’in galibiyetinden sonra işimizin çok daha zor olduğunu düşünüyorum." dedi.

"Çok etkili olamamalarının sebebi hem bizim defansın orta sahayla beraber iyi alan kapatmasıydı, iyi yardımlaşmasıydı. Çok önde oynaması düşünürsek, çok daha işlerine gelecek şekilde oynamış oluruz." İfadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...