Ünsal: Sabri kulüpten ayrılmayı garantiledi

Futbol Zirvesi programında olaylı derbiyi değerlendiren Hakan Ünsal, Galatasaraylı futbolcu Sabri’nin kulüpten ayrılmayı kendisinin garantilediğini ifade etti.

14.04.2009 - 00:28

Sabri’nin önüne gelen birçok fırsatı değerlendiremediğini belirten Ünsal, “Sabri’yle ben de dahil, abileri en az 2-3 yıldır konuşuyor. Neler yapıp yapmaması gerektiğini yöneticiler de defalarca anlatmıştır. Ama Sabri kendisine bir yol çizmiş, çocuk değil çünkü. ‘Ben böyle gideceğim’ diye tutturuyor, fakat gittiği yol iyi değil.

Bu Sabri’nin ayağına gelen üçüncü fırsat. Bir kere Feldkamp zamanında kadro dışı kaldı, geri döndü. En son Bülent hoca gelmeden önce Sabri ve Ümit Karan yine kadro dışı kalmıştı ve kesin gidiyorlardı. Bülent hoca tuttu.

O günleri unutup da hala bu tip tavırların içine girerse, şu maçtan sonra bence sezon sonunda Sabri bu kulüpten ayrılmayı kendi garantiledi. Çünkü Sabri’nin yaptığı kendiyle sınırlı kalmıyor artık. Sabri eşittir Galatasaray kulübü olduğu için insanlar Galatasaray’a antipatiyle de bakmaya başladılar.

Sabri maalesef hatayı kendisinde arasın. Maçtan sonra Emre’ye yaptıklarının hepsini bir kenara bırakıyorum. Maçın ardından bir grup taraftar Sabri’yi çağırıyor, Emre ve ailesiyle ilgili ağıza alınmayacak şeyler söylüyor ve Sabri gidip bunları alkışlıyor. Tasdik eder şekilde... Bırakın saha içinde yaşananları en büyük terbiyesizlik bu zaten, ayıp” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...