Üstünel'den Kewell açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel, yeni transferler nedeniyle Harry Kewell'ın takımdan gönderilmesinin hiç gündemlerine gelmediğini söyledi.

29.01.2010 - 18:08

Üstünel'den Kewell açıklaması

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Haldun Üstünel, Harry Kewell'ın, taraflı tarafsız herkesin gönlüne taht kurmuş bir isim olduğunu belirterek, "Kewell'la, 4-6 hafta sürecek talihsiz bir sakatlıktan dolayı yolları ayırmamız, Galatasaray etiğine ve duruşuna kesinlikle yakışmazdı. Kewell'ın, Galatasaray'a kattığı değerler tartışılmaz. Onun gönderilme durumu hiçbir zaman gündemimizde olmadı" dedi.

Avustralyalı oyuncunun sakatlığı ne kadar süre alırsa alsın, Galatasaray'dan ayrılışının, gelişi gibi olacağını anlatan Üstünel, "Onunla sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Başarılı bir ameliyat geçirmesini temenni ediyoruz. En kısa sürede, takıma olan büyük katkısını yeniden sergileyeceğine eminiz" derken, takımdan gönderilen isim olan Nonda için ise "Nonda'nın sözleşmesinin feshedilmesi konusunda almış olduğumuz karar, teknik heyetten aldığımız rapor doğrultusunda verilmiştir" ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞMALARIMIZIN ARKASINDA ÇOK BÜYÜK BİR EKİP VAR"
Haldun Üstünel, üst üste gerçekleştirilen transferlerde sürecin çor zorlu geçtiğini, isminin ön planda olduğu çalışmaları çok geniş bir ekibin yaptığını kaydetti.

Yaptıkları transferlerin arkasında gizli kahraman olarak görünen herkese teşekkür eden Üstünel, "Çok büyük emek sarf ettiler. Galatasaray'a böyle genç arkadaşları kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu arkadaşlarımızı, takımda gösterecekleri yüksek performanstan sonra uzun süreler Galatasaray formasını giyerken izlemek istiyoruz. Katıldığımız her kupada ulaşmak istediğimiz şampiyonluk hedefine katkıda bulundukları zaman çok daha mutlu olacağız" diye konuştu.

Transferlerin çok kısa süreçlerde gerçekleştirildiği şeklinde bir kanının hakim olduğuna vurgu yapan Üstünel, "Çalışmalarımız, devre arasında yapılan girişimlerden ibaret değil. Transferlerin tamamen bana mal edilmesini de kabul edemiyorum. Bu çalışmaların bütün sorumluluğunu üzerime almış gibi görünmekten hoşlanmıyorum. Bu transferler geniş bir ekibin çalışmaları sonucunda ortaya çıktı. Bu büyük isimlerin Galatasaray'a gelmesi önemli değil. Bizim en büyük temennimiz, bu çalışmalarımızın bize başarı olarak geri dönmesi. Bizim için en önemli şey, takımımıza yeni katılan arkadaşlarımızın ortaya koyacağı performanstır" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...