Uyguç: İlk maçı mutlaka kazanmalıyız

Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde Beşiktaş ile karşılaşacak Galatasaray'ın menajeri Mert Uyguç, saha avantajını kullanmak için rakipleriyle 16 Mayıs Cumartesi günü yapacakları ilk maçı mutlaka kazanmaları gerektiğini söyledi.

13.05.2009 - 16:31

İSTANBUL - Galatasaray Basketbol Takımı Menajeri Tamer Uyguç, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, en keyif veren serinin Galatasaray ile Beşiktaş arasında yapılacak maçlar olduğunu belirterek, ''Saha avantajımızı serinin sonuna kadar elimizde tutabilmemiz için 16 Mayıs Cumartesi günkü maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmamız gerekiyor'' dedi.

Siyah-beyazlı rakiplerini geçen ay sahalarında yenerek saha avantajını elde ettiklerini ifade eden Mert Uyguç, ''Şimdi 0-0 başlayacak seride bu avantajı taraftarımızla birlikte kullanmamız gerekiyor. Taraftarlarımız hem takımımıza destek olmak, hem de basketbol keyfi yaşamak için Ayhan Şahenk Spor Salonu'na gelmeli'' diye konuştu.

Play-off çeyrek finalde yapılacak serinin 4 maçından en keyiflilerinin kendi mücadeleleri olacağını savunan menajer Uyguç, ''Hem bir derbi serisi olmasından, hem de 0-0 başlamasından dolayı kesinlikle en keyifli maçlar bizimkiler olacak. İlk maçta her derbide olduğu gibi yine taraftarlarımızın altıncı adamımız olarak Ayhen Şahenk Spor Salonu'nu doldurmalarını istiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki çeyrek final serisinin ilk maçı, 16 Mayıs Cumartesi günü saat 19.30'da Ayhan Şahenk Spor Salonu'da yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...