Uygun: Maçın kahramanı Alex'ti

Eski Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçının kahramanının Alex olduğunu söyledi.

27.10.2009 - 14:39

Uygun: Maçın kahramanı Alex'ti

Sivasspor’un eski teknik direktörü Bülent Uygun, derbi maçında sahada beklediği gibi istekli ve arzulu bir Fenerbahçe bulduğunu kaydetti.

Büyük takımların kendi seyircisi önünde her zaman daha aktif ve agresif oynadığını belirten Uygun, ''Burada hazırlanış süreci, taktiksel oyun anlayışı çok önemliydi. Mesela baktığınızda kadronuzda İspanya'da gol kralı olmuş, aynı zamanda Türkiye gol kralı varken, yedek kulübenizde oturuyorlar. Sahaya ilk 11'inde forvetsiz çıkmış bir Fenerbahçe var'' dedi.

Uygun, maçtan önce bakıldığında teknik direktör Daum'un kazanmayı değil, kaybetmemeyi düşünen bir zihniyette olduğunun yorumlandığını vurgulayarak, ''Ama elinizde Alex gibi bir sihirbaz olursa her an tavşan çıkartır gibi şapkadan, mutlaka bir gol yaratabiliyor. O yüzden sistemi de düşünceyi de mantaliteyi de her şeyi değiştirebilen bir Alex görüyorsunuz. Maçın kahramanı bence Alex'ti'' diye konuştu.

Galatasaray kaptanı Arda Turan'ın yaşadıklarının onu strese götürdüğünü, maçtan önce Fenerbahçeli Baroni ile kavgasının da kendisini gerdiğini dile getiren Uygun, ''Galatasaray camiasının ona yüklediği misyon, ister istemez futbolda entropi dediğimiz yüklemenin sonucunda olabilecek herhangi bir şekilde sorumluluğa karşı psikolojik yaşadıkları oluyor. Dolasıyla bu entropinin sonucunda da Galatasaray Kulübü'nün bir an önce Arda'nın üzerindeki bu yükü ve sorumluluğu azaltması gerektiği düşüncesindeyim, ki ileri zamanlarda stres kırığı dediğimiz kırığı yaşayabilir. O yükün verdiği sorundan dolayı o yüzden Arda'nın biraz da psikolojik olarak desteğe ihtiyacı var. Fenerbahçe maçında Arda'nın, herhangi bir şekilde Galatasaray camiasının, takımının tam psikolojik olarak, mantalite olarak hazır olduğunu açıkçası görmedim. Fenerbahçe derbiye yakışır bir oyun oynadı, kazandı. Tebrik ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...