"Uzun zaman birlikte olacağız"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, sezon sonu bitecek olan sözleşmesiyle ilgili, "Henüz resmi olarak söyleyemem ama başkan ve sponsorla konuştuklarımızdan sonra sanırım Fenerbahçe ile çok daha uzun zaman birlikte olacağım" dedi.

Ntvspor 16.05.2015 - 20:52

"Uzun zaman birlikte olacağız"

Obradovic, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve erkek basketbol takımının sponsoruyla olumlu bir görüşme yaptığını belirterek, "Yıl boyunca onların verdiği desteğe tüm yüreğimle teşekkür etmek istiyorum. Onların çok net düşünceleri var. Madrid'de, Türkiye'den gelen çok sayıda taraftarımızla yaşadığımız tecrübe, Fenerbahçe'nin daha uzun yıllar bu düzeyde olmasını sağlamalı. Çünkü herkes bunu istiyor. Henüz resmi olarak söyleyemem ama başkan ve sponsorla konuştuklarımızdan sonra sanırım Fenerbahçe ile çok daha uzun zaman birlikte olacağım" şeklinde konuştu.

"CSKA MAÇI PSİKOLOJİK OLARAK ZOR DEĞİL" 

Obradovic, THY Euroleague'de Real Madrid'e kaybettikten sonra yarın 3.'lük için karşılaşacakları CSKA Moskova maçının psikolojik olarak zor olmadığını dile getirdi.

Türkiye Basketbol Ligi'nde play-off'ta oynayacakları Galatasaray Liv Hospital maçının daha zor olacağını vurgulayan Obradovic, "CSKA Moskova maçı psikolojik olarak zor değil. Çünkü herkes bu maçın önemli olmadığını biliyor. Oynamak zorunda olduğun bir maç o kadar. Bizim için önemli olan gelecek hafta ligde başlayacak play-off maçları. Galatasaray gibi büyük bir rakibe karşı oynayacağız ve iyi hazırlanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Obradovic, Real Madrid'e karşı alınan yenilginin analizini yaparken, "Hücumda çok sert oynadılar ve buna cevap veremedik. Üstelik onların farkı açmak istedikleri anda 1 dakikada neredeyse iki mola aldık. Oyuncu değişikliği yaptık ama bu da cevap olmadı. Tüm dış şutlarını attılar. Üç çeyreği kazansak da bu maçı kazanmak için yetmedi. Büyük mücadele verdik ama çok geç kaldık" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...