Valbuena imzayı attı, mesajı gönderdi

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mathieu Valbuena, düzenlenen törenle kendisini sarı lacivertli ekibe bağlayan imzayı attı. Fenerbahçe'nin bir kulüpten ötesi olduğunu kaydeden Valbuena, başarının sırrının ise takım olmaktan geçtiğini vurguladı.

Ntvspor 29.06.2017 - 14:56

Valbuena imzayı attı, mesajı gönderdi

mza töreninde ilk olarak söz alan Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, "Bize gelmek için kendisi de çok emek verdi. Hocamız da çok istiyordu. Önümüzdeki sene olmazsa olmazımız. Her halükarda şampiyon olmak istiyoruz. Allah isterse de olacağız. Valbuena da bizi şampiyon yapacak oyunculardan bir tanesi" dedi.

"FENERBAHÇE KULÜPTEN ÖTE"

İmza attıktan sonra duygularını anlatan Valbuena, "Fenerbahçe'ye teşekkür ediyorum. Burada benimle olan tüm yöneticilerimize de ve transfer için çalışan Hasan Çetinkaya'ya da teşekkür ediyorum. Burada gerçekten ilk günden bu yana çok iyi bir şekilde karşılandım. Fenerbahçe gibi bir takımda oynayacak olmak benim için büyük bir onur. Bana çok iyi davrandılar. Zaten Fenerbahçe büyük bir kulüptü. İmza için geldiğimde tesisleri de gördüm. Bu takımın kulüpten öte olduğunu gördüm. Bu kulübü şampiyon yapmak için elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyacağız. Burada kupalar kazanmak istiyorum."

HANGİ POZİSYONDA OYNAYACAK?

Fenerbahçe'de oynayacağı pozisyonla ilgili soruyu yanıtlayan Fransız oyuncu, "Hocamızla görüşme fırsatı bulduk. Daha çok burada neler yapabileceğimizle ilgili konuştuk. Hocamızı daha önce de tanıyorum. İyi bir teknik direktör olduğunu biliyorum. İlgi çekici bir projeyle karşıma çıktı. Marsilya'yla buraya geldiğimde ona karşı oynamıştık. Nerede ve hangi pozisyonda oynayacağım konusunda hocamızla görüşeceğiz. Geçtiğimiz sezon sol tarafta oynadım. Ancak hocamız nerede isterse, ona göre görevimi yapmaya hazırım. Takımın gelişimi için neler gerekiyorsa onunla ilgili hocamızla sohbetlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

"HER ZAMAN KARARLILIĞIMI KAYBETMEMEYE ÇALIŞTIM"

Fiziksel eksikliğini kapatması ve daha sonra Fransa Milli Takımına kadar yükselmesiyle ilgili olarak da tecrübeli oyuncu, "Futbolda bugün en önemli nokta kafa, aklınızı kullanmanız sizde fark yaratıyor. Dünyanın her yerinde iyi oyuncular var. Ancak farkı yaratan mental yapınız. Hayatımın tamamını anlatmak çok uzun sürer. Zor dönemler geçirdim. Her zaman mücadelemi sürdürdüm. Şu anda geldiğim yüksek seviyede de her kulüpte başarılı oldum. Zor dönemler oldu ama kararlılığımı kaybetmemeye çalıştım. Kararlılığım işe de yaradı. Fenerbahçe'de de aynısını yapmaya çalışacağım. Burada her türlü imkan var. Sadece konuşarak olmaz, başarıya ulaşmak için sahada da mücadele etmek lazım" ifadelerini kullandı.

TAKIM OLMA VURGUSU 

"Fenerbahçe'yi başarıya ulaştırmayı sadece benimle başaramayız." diyen Valbuena şöyle devam etti, "Lider oyunculardan olabilirim ama her maçı tek başına kazandıramam. Takım olamazsak bireysel olarak hiçiz. Kararlılığımızı, kazanma yönündeki antrenmanlarımızı en iyi şekilde sağlayabiliriz. Fenerbahçe geçen sezon zorluklar yaşadı; ama bundan çıkmanın tek yolu herkesin bir olmasıdır. Birlikte kalitemizi sahaya yansıtmalıyız. Kararlı olmalıyız. Kararlılığı sağlarsak çok iyi olabiliriz."

TARAFTAR'DAN POZİTİF DESTEK İSTEĞİ

Taraftarların ilk günkü ilgisini gördüm. Beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu hissediyorum. Bu baskı oluşturuyor ama bu baskının pozitif olması lazım. Fenerbahçe taraftarı o kadar büyük ki; ilgisini her yerde görebiliyorsunuz. Bu son derece sıradışı ve güzel bir durum. Onların bu baskısı bize itici güç olmalı. Limitleri zorlamamız için bunu bu baskıdan almalıyız. Geçen sezon üzücü sonuçzlar alındı. Ama iyi bir sezon geçirmemiz için arkamızda olmaları lazım. Onlarla yavaş yavaş tanışmaya başladık. Futbol çık hızlıdır. İyi işler yaparsanız herkesten iyisinizdir. Ama biraz kötü giderse çok kötü olursunuz. Hiç endişem yok. Hedeflerimize odaklanacağız.

"BU TAKIMDA SADECE VAN PERSIE YOK"

Robin van Persie'nin sorulması üzerine de Fransız futbolcu, "Robin çok büyük bir oyuncu ve onunla oynamak benim için büyük bir keyif. Onunla sadece iki antrenmana çıkabildik ama böyle oyuncularla oynamak diğerlerine keyif vermiştir. Takımda sadece Robin yok. Önemli olan herkesle adaptasyonu sağlamak. Ben sağlayacağmıza inanıyorum" yanıtını verdi.

"BU DURUM BENİM İÇİN SIRADIŞI"

Fenerbahçe'nin çok ateşli taraftarı olduğunu kaydeden Valbuena, "Burada çok ateşli taraftarlar var. Bu durumun benim için sıradışı bir durum olduğunu belirtebilirim. Türkiye ligi de ateşli; atmosferi yüksek maçlar oynayacağız. Burayı bir anlamda bundan dolayı istedim. Fenerbahçe için yapmam gerekeni biliyorum. Çok fazla sayıda derbi oynayacağız. Biz zaten futbolu böyle atmosferler için oynuyoruz. Çocukluğumdan beri futbol oynamaktan keyip alıyorum. Dolu statlarda, kapalı gişe oynamayı fazlasıyla severim" diye konuştu.

"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"

Geçen sezon Beşiktaş'a karşı Lyon formasıyla oynadığını kaydeden Valbuena, "Daha önce Beşiktaş'a karşı Marsilya'yla oynadım. Bu sezon şampiyon olmak istiyoruz. Bunu sahada göstermeliyiz. Büyük ve iyi bir takım olduğumuzu her maç göstermeliyiz. Fenerbahçe'nin tüm taraftarlarının Fenerbahçe aşığı olduğunu biliyoruz. Bu formayı terimizin son damlasına kadar giymek istiyoruz. Her maçı kazanmak belki mümkün olmaz; ancak formanın sırılsıklam olması için sahada olmalıyız. Derin bir tarihi olan bir kulüpte oynayacağım. En önemlisi bu formayı onurlandırabilmek. İçeride, dışarıda olmak farketmez. Şimdi 27 Temmuz'da oynanacak sezonun ilk maçına hazır olmak durumundayız" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...