Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Sinan Vardar, Futbol Federasyonu'nun artık misyonunun bittiğini ve bir an evvel olağanüstü genel kurul yapması gerektiğini söyledi.

Sinan Vardar, özellikle şampiyonluk yarışının kızıştığı son haftalarda bariz hakem hatalarına uğradıklarını ve ligdeki yerlerini de adeta bu hataların belirlediğini kaydederek, ''Artık bu federasyonun misyonu bitmiştir. Bu konuda çok sağduyulu karar verilmesi ve mutlaka güven tazelenip mali genel kurulun, seçimli genel kurul haline getirilmesi gerekiyor'' dedi.

Sivasspor maçı öncesi ve sırasında taraftarların takımlarına destek verdiğini ve haklı olarak da son haftalardaki hakem hatalarını protesto ettiğini kaydeden Vardar, yapılan küfürlü tezahüratları ise tasvip etmediğini ifade ederek, ''Küfürleri hiçbir zaman tasvip eden biri değilim. Keşke küfür olmasaydı. Aziz Yıldırım, saygıdeğer bir kulübümüzün başkanıdır'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın Fair Play Ligi'nde en centilmen kulüp olduğunu ancak son haftalarda düşüş yaşadığını anlatan Vardar, ''Bu düşüşün nedeni ne futbolcularımız ne de biziz. Üst üste 3 maçta penaltılarımız verilmedi. Şimdi 4.'lük bile tehlikeye girdi. Trabzonspor, Fenerbahçe'den sonra dün de Sivasspor maçında Bobo'ya yapılan penaltı maalesef es geçildi. Hakem hatalarıyla bu yerlere geldik. Federasyon, bunun bedelini ödemeli ve güven tazelemelidir'' ifadelerini kullandı.