Vassell: Bier cay lutfen

Ankara'da yaşadıklarını kendine ait blogda okuyucularla paylaşan Ankaragücü'nün İngiliz oyuncusu Darius Vassell, hem Ankara'daki sosyal hayatla ilgili tespitlerde bulundu hem de içine girdiği karamsar ruh halini gözler önüne serdi.

Ntvspor 06.01.2010 - 15:45

Vassell: Bier cay lutfen

İngiliz futbolcu Darius Vassel, yeni Ankaragücü yönetiminin taraftara 100. yıl hediyesiydi. Geride kalan 6 ayda yıldız futbolcu beklentileri karşılayamadı.

Manchester City'le sözleşmesi sona erdiğinde herkes onun en kötü ihtimalle daha mütevazi bir Premier Lig takımına gideceğini düşünüyordu. Ancak o beklenmedik bir tercih yaptı ve Ankaragücü ile sözleşme imzaladı.

Esenboğa Havaalanı’nda 29 yaşındaki futbolcuyu yaklaşık 3 bin taraftar büyük bir coşku ile karşıladı. Vassel'e kalacağı otele kadar da 300 arabalık bir konvoy eşlik etmişti. Ancak Türkiye'ye gelişi muhteşem olan Vassel'in Ankara günleri aynı derecede parlak geçmedi.

Biri Fenerbahçe'ye olmak üzere 14 maçta toplam 3 gol kaydeden Vassel, daha çok sakatlıkları, sıkıntıları, ödenmeyen otel ücretleri ve odasını boşaltırken yanına aldığı "Atatürk Portresiyle" konuşuldu.

Türkiye'ye gelen en kariyerli İngiliz futbolcu olan Vassel'in uyum sorunu yaşaması son derece doğaldı ama blogunda hayranlarıyla paylaştığı duyguları "göz yaşartacak" cinstendi.

8 Aralık
Birşeyler olmaya başladığını hissediyorum. İşler değişiyor, sadece bilmek istediğim iyi mi olacak yoksa kötü mü? Bugün bana Ankaragücü taraftarının artık beni istemediği şeklinde haberler gösterildi . Şimdi annem kaygılandı.

15 Aralık
Burda yaşadığım problemleri ve çıkış yolunu düşünmekten uyuyamıyorum. Yatağımda uzanmış yatıyorum, havalandırma cihazının gürültüsü, stresli düşüncelerin makine dairesini andırıyor, acımasız. Bir hareket planı belirlemem lazım.

16 Aralık
Bugün otelimin önünde bir trafik kazasına şahit oldum. Bir taksi kontrolünü kaybetti ve bir başkanısa çarptı. Şok ediciydi ama burası için pek şaşırtıcı değildi. Odama dönüyorum. Ve bu dili öğrenip öğrenemeyeceğimi düşünüyorum. favori cümlem "bier cay lutfen"

21 Aralık
Bir kaç ay önce bir keçinin kurban edildiğini gördüm. O gün hayvansever olduğumu anladığım gündü. Burda kurban törenleri normal ama hiç benim gibi rahatsız olabilecek insanların varlığını düşünmüyorlar mı? Bunun yardım için yapıldığını biliyorum, acaba daha başka nelerle karşılaşacağım?

2 OCAK - LONDRA'DAN AYRILIŞ
İhtiyacım olan bir araydı. Sevgilim Amani ile nişanlandığımızı duyurmaktan gururluyum. İngiltere'de bıraktığım köpeğimin odasına bir webcam kurdum, yakalandığı hastalık nedeniyle günleri sayılı, belki de bu onu son canlı görüşüm olacak.

Kendimi bir filmde gibi hissediyorum. Ailesi tarafından savaşa gönderilen başrol oyuncusuyum, fonda acıklı bir müzik var, izleyiciler ise patlamış mısırlarını yiyorlar.

Londra'nın soğuk havası, Türkiye'ye dönüşte Ankaragücü atkımı takmam gerektiğini hatırlatıyor. Ama boynuma doladığım atkı biraz sonra çok sıkı geliyor, acaba bu bir metafor mu yoksa ben mi çok hassasım? Atkıyı arabada unutuyorum. Acaba hayranlarımdan biri bana yeni bir atkı gönderebilir mi?

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...