Veliaht Prens Selman'dan Manchester United’a 4.9 milyar dolar iddiası (26 milyar TL)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın, Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ı 4.9 milyar dolar (26 milyar TL) karşılığında satın almak istediği iddia edildi. Öte yandan Suudi Arabistan'dan iddialara yalanlama geldi.

Haberler - İHA 18.02.2019 - 10:52

Veliaht Prens Selman'dan Manchester United’a 4.9 milyar dolar iddiası (26 milyar TL)

Sezona tecrübeli teknik adam Jose Mourinho ile başlayan ancak işler yolunda gitmeyince 56 yaşındaki çalıştırıcı ile yollarını ayırıp takımın başına Ole Gunnar Solskaer’i getirerek önemli bir çıkışa imza atan Manchester United’a talip çıktı. İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, takımın şimdiki sahibi Glazer ailesine 4.9 milyar dolar teklif etmeye hazırlanıyor. Kulübe yakın kaynaklar Glazer ailesinin kulübü satmak istediği haberlerini yalanlasa da Selman’ın vereceği yüksek teklifi daha da artırmak için nazlandığı ve daha yüksek rakama satacağı yazılıyor. ABD’li aile, İngiliz ekibini bundan 14 yıl önce 790 milyon Pound’a satın almıştı.

RİYAD'DAN YALANLAMA

Öte yandan Suudi Arabistan, abistan, Veliaht Prens'in Manchester Manchester United'ı United'ı alacağı alacağı iddiasını iddiasını yalanladı. Riyad yönetiminden yapılan açıklamada, Suudi Arabistan varlık fonunun Manchester United ile bazı sponsorluk görüşmeleri yürüttüğü kaydedildi.

KAŞIKÇI CİNAYETİ GÖZE ÇARPIYOR

Suudi Arabistan ve Pakistan, geçtiğimiz günlerde petrokimya, enerji ve madencilik gibi alanlarda 20 milyar Dolarlık yatırım anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya imza atan Prens Muhammed bin Selman’ın, Manchester için yapacağı yüksek teklifin önündeki en büyük engel ise Cemal Kaşıkçı cinayeti. Bundan yaklaşık 5 ay önce gazeteci Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda, Suudi Arabistan’dan gelen ve Selman’ın yakın ekibinde yer alan kişilerce öldürülmüş ve bu emri de Veliaht Prens’in verdiği konuşulmuştu. İşte bu cinayetten sonra yaşanan diplomatik krizin de teklifin önüne geçtiği belirtiliyor. Selman'ın bu rakımı gerekirse arttıracağı, kulübü satın almak için değerinin çok üstünde bir rakamı vermeye hazır olduğu iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor...