Vodafone Arena inşaatında kaza: 2 yaralı

Vodafone Arena inşaatında çatı iskelesi çöktü, 2 işçi yaralandı.

Ntvspor 27.07.2015 - 22:56

Vodafone Arena inşaatında kaza: 2 yaralı

Vodafone Arena'da çatı iskelesi çöktü! - NTVSpor.net

Beşiktaş Spor Kulübü'nün yapımı süren Vodafone Arena inşaatında, çelik çatı iskeleti, vinç ile kaldırıldığı sırada koparak yere düştü. Kazada yaralanan 2 işçi hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay, saat 20.00 sıralarında, Vodafone Arena inşaatında meydana geldi. İddialara göre, çelik çatı iskeletinin kaldırılması sırasında vince bağlı kısım bir anda koparak yere düştü. Kaza sebebiyle vinç operatörü ile bir işçi yaralandı. İşçiler arkadaşlarının yardımıyla Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri de incelemelerde bulundu.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Beşiktaş Kulübü resmi internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"Vodafone Arena inşaat sürecinde çatı montajında kullanılan iskelelerden birisinin çökmesi nedeniyle, görevli işçilerimizden İsmail Kaya ve İbrahim Soner Dündar, hafif şekilde yaralanmıştır. Acilen Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçilerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. İşçilerimizin çekilen MR sonuçlarına göre; birisinin kolunda kırık, diğerinin ise kalçasında kırık olduğu belirlenmiştir. Kulübümüz, işçilerimizin sağlığı ve tedavi süreçlerinin her aşamasında yanlarında olacaktır. İşçilerimize ve camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Saygılarımızla"

Sayfa Yükleniyor...