Voleybolda karar 3 yabancı

Voleybolda gelecek sezon birinci lig takımları 3’er yabancı oyuncu oynatabilecek.

Haberler 28.04.2010 - 14:05

Voleybolda karar 3 yabancı

Voleybolda bir süredir tartışılan ''yabancı oyuncu sınırlaması'' konusu, sonuca bağlandı.

Gelecek sezon voleybol birinci liglerinde takımlar, 3'er yabancı oyuncu oynatabilecek. Fenerbahçe Acıbadem'in Maslak Acıbadem Hastanesi binasında organize ettiği toplantıda, Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile Aroma Bayanlar ve Erkekler birinci liglerinde mücadele eden tüm kulüplerin yetkilileri bir araya geldi.

Karabıyık, görüşme sonrası ''3 yabancı''da karar kıldıklarını bildirdi. Yabancı oyuncu sayısının 3 2'den 2 2'ye düşürülmek istenmesindeki amacın, yerli oyunculara daha çok forma şansı vererek kendilerini geliştirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Karabıyık, ''Görüşmelerimiz sonucunda 2 2 yerine 3 yabancıda karar kıldık. Böylece yerli oyuncular, 3 2 uygulamasına göre çok daha fazla forma şansı bulabilecek. Ayrıca sezonun 6. haftasından itibaren oynanan toplam sayı ve setin 3'te 1'i oranında forma giymemiş oyunculara kulüp, geçici transfer hakkı verecek. 3 yabancı oynatmayan takımlar, geçici transfer zorunluluğundan muaf tutulacak'' dedi.

Erol Ünal Karabıyık, ayrıca milli oyuncuların, 2-3 haftalık periyotlarla 2 günü geçmeyecek süre için milli takım kamplarına gönderilmeleri konusunda da kulüplerle uzlaşmaya vardıklarını açıkladı

Sayfa Yükleniyor...