NTV SPOR'un canlı yayınladığı maçta voleybolda 2009-2010 sezonu Teledünya Erkekler Türkiye Kupası'nın sahibi Ziraat Bankası oldu.

Teledünya Türkiye Kupası finali ilk maçında Galatasaray'ı 3-1 yenen Ziraat Bankası, İstanbul'daki ikinci maçta da rakibini aynı sonuçla 3-1 mağlup etti ve tarihinde ilk kez Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamış oldu.

GALATASARAY: 1 - ZİRAAT BANKASI: 3

Salon: TVF 50 Yıl
Hakemler: Ümit Sokullu, Temel Öneri
Galatasaray: Philippe, Ahmet, Dehne, Nemer, Murathan, Kemal (Ali, Erkan, İbrahim Akşekler, Caner)
Ziraat Bankası: Resul, Selçuk, Platenik, Zafer, Celitans, Granvorka (Özer, Ali, Ender, Kürşat, Fatih, Server)
Setler: 24-26, 23-25, 25-19, 22-25
Süre: 98 Dakika (29,27,19,23)

KUPAYI FEDERASYON BAŞKANI EROL ÜNAL VERDİ
Voleybolda 2009-1010 sezonu Teledünya Erkekler Türkiye Kupası'nı şampiyon olarak tamamlayan Ziraat Bankası takımı, kupasını Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın elinden aldı.

Final rövanş karşılaşmasının ardından gerçekleştirilen törende Erol Ünal Karabıyık, şampiyon olan Ziraat Bankası ekibine madalyalarını takıp kupasını verirken, ayrıca şampiyonluk ödülü olan 20 bin TL'lik çeki de takdim etti.

Ziraat Bankası takımı, şampiyonluk kupasıyla kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına da giderek, elde edilen zaferi birlikte kutladı.

Diğer yandan, Teledünya Erkekler Türkiye Kupası'nı ikinci sırada tamamlayan Galatasaray takımı ise madalya, şilt ve 10 bin TL'lik ödül çekini Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Akif Üstündağ'ın elinden aldı.

ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ ERKEN BAŞLADI
Ziraat Bankası takımı, Teledünya Erkekler Türkiye Kupası'nde final rövanş maçının ilk 2 setini kazanmasının ardından kutlamalara erkenden başladı.

İlk maçı kendi evinde 3-1 kazanan Ziraat Bankası, rövanş mücadelesinin ilk 2 setini kazanarak şampiyonluğu garantilerken, oyuncular ve teknik heyet saha içinde birbirlerine sarılarak elde edilen başarıyı kutlamaya başladılar.

ADNAN POLAT MAÇI İZLEDİ
Galatasaray-Ziraat Bankası karşılaşmasını, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da izledi.

Yöneticiler Yalçın Orhon, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ'la birlikte TVF 50. Yıl Salonu'na gelen Adnan Polat, protokol tribününde mücadeleyi takip ederken, sarı-kırmızılı takımın şampiyonluk şansını değerlendirememesinin de üzüntüsü yaşadı.

Polat ve beraberindekiler, son set öncesi salondan ayrıldı.

TARAFTAR-POLİS TARTIŞMASI
Karşılaşmayı izleyen Galatasaraylı taraftarlar ile güvenlik güçleri arasında tartışma yaşandı.

Mücadelenin ilk setinde Galatasaraylı bir taraftarın Ziraat Bankası taraftarlarının olduğu bölüme doğru küfür etmesi üzerine olaya müdahale eden polis, bu kişiyi salon dışına çıkardı.

Küfür eden bu kişinin polis tarafından alınmasına engel olmak isteyen bir grup Galatasaraylı taraftar ile güvenlik güçleri arasında tartışma yaşanırken, sarı-kırmızılı yönetici Murat Yalçındağ da tribüne çıkarak güvenlik güçleriyle bir süre konuştu.