Volkan Demirel: Artık daha güçlüyüz

Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel, Galatasaray galibiyetiyle şampiyonluk için büyük avantaj yakaladıklarını belirterek, ''Galibiyet bizim için ekstra bir güç oldu. Şimdi yere daha sağlam basıyoruz ve hedefimize daha emin adımlarla yürüyoruz'' dedi.

29.03.2010 - 20:52

Volkan Demirel: Artık daha güçlüyüz

Fenerbahçe’de 5 maçtır kalesini gole kapatan Volkan Demirel, Fenerbahçe TV'ye yaptığı açıklamada, Galatasaray maçını kazanarak şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını kanıtlamak istediklerini ve bunu başardıklarını söyledi.

Milli kaleci, ''Galatasaray'ı, Ali Sami Yen Stadı'nda yenmek büyük başarı, çünkü gerçekten çok kaliteli kadroları var. Bu başarıyı elde ettik. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Güzel bir galibiyet oldu. Tüm Fenerbahçe camiasına bu galibiyet kutlu olsun'' diye konuştu.

Galatasaray maçının sonlarına doğru yaptığı hareketin yanlış anlaşılmasından üzüntü duyduğunu da dile getiren Volkan, ''Maçın son anlarında, bir pozisyonda topu sırtımı dönerek kontrol etmiştim. Bu olay yanlış anlaşıldı ve benim bu hareketi rakiple alay etmek için yaptığım şeklinde yorumlar yapıldı. Bizim ülkemizde bu tarz şeyler biraz abartılıyor. Hiçbir şekilde içimden kötü bir niyet geçirerek o hareketi yapmamıştım, ama yanlış anlaşılmaya sebep olduğum için özür diliyorum. Tüm futbol camiasının şunu bilmesini istiyorum ki hiçbir şekilde içimden kötü bir niyet geçmemişti ve rakibimizle alay etmek gibi bir niyetim yoktu. Zaten maçta çok güzel bir ortam vardı. Galatasaray seyircisine de teşekkür etmek lazım. Biz sahaya çıktığımızda bizi alkışladılar. Kendilerine yakışanı yaptılar. Bence Türk futbolu bu güzelliklerle dolu olmalı. Futbol bir şov oyunudur. Ben de o an şova yönelik bir hareket sergilemek istedim. O an içimden gelen basit bir hareketti. Kötüye çekilmesini hiçbir şekilde istemedim. Yanlış anlaşıldıysam tekrar tekrar özür dilerim'' dedi.

Kayserispor ile yapacakları karşılaşmaya da değinen Volkan, Galatasaray maçının anlamlı olması için Kayserispor'u da yenmeleri gerektiğini vurguladı.

Taraftarın da şampiyonluk havasına girdiğini, bu maçı tamamen dolu tribünler önünde oynamayı umduklarını ifade eden Volkan Demirel, ''Belki zaman zaman onları çok üzdük, zaman zaman oynadığımız futbol onları memnun etmedi ama artık taraftarlarımızla bir bütün olduk, şampiyonluğa yürüyeceğiz. Bu saatten sonra güzel futboldan ziyade sonucu ve kazanmayı düşünmeliyiz. Tamamen skora endeksli haftalara girdik. Hataların en az olması gereken kritik bir dönemdeyiz. Hep beraber taraftarlarımızın da desteğiyle Kayseri karşısına çıkacağız ve yolumuza beraberce devam edeceğiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...