Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, 87. dakikaya kadar 2-0 önde oldukları maçta Antalyaspor'la 2-2 berabere kalmalarıyla ilgili, "Yine garip bir haftayı geride bıraktık" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Yılmaz Vural, özellikle saha şartlarına ve hakem yönetimine eleştirilerde bulundu. Geride kalan haftada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne karşı 2-0 öne geçtikleri maçı 4-2 kaybettiklerini, bu hafta ise 87. dakikaya kadar 2-0 önde oldukları mücadelede 2-2 berabere kaldıklarını dile getiren Vural, "Maçın geneline baktığımızda iyiydik. Dikkatli olmamız gerekiyordu. Zeminin de azizliği oldu. Bu kadar önemli pozisyonlar bulup, öne geçip, sonra böyle bir skorla karşılaştık. Düpedüz sahanın azizliği. Saha şartları bize rakipten daha çok engel oldu. Ortaya çıkan sonuçta önemli bir faktör. Çok üzgünüz" diye konuştu.

"BU TAKIM DENEME TAHTASI DEĞİL"
Karşılaşmanın hakemi Abdullah Yılmaz'a tepki gösteren Yılmaz Vural, 87. dakikada yedikleri ilk gole neden olan serbest vuruş ve 89. dakika verilen penaltı kararlarının doğru olmadığını savundu.

Hakemin tüm önemli pozisyonlarda kendileri aleyhine kararlar verdiğini ileri süren Vural, şunları söyledi: "Merkez Hakem Kurulu'na seslenmek istiyorum; Bu takım deneme tahtası değil. Tüm genç kardeşlerimizin bizde maç yönetecekleri şartı yok. Kaybedilen puanlar çok can yakıyor. Burası deneyim kazanma yeri değil. Başka takımların maçlarına da dağıtsınlar. İnanılmaz acı çekiyoruz. Hakemin birçok kararı bence yanlış. Tabii ki bir yerden başlamak zorundalar ama Kasımpaşa'nın maçlarına gelerek değil."

Kasımpaşalı oyuncu Sancak ise "Çok iyi hazırlanmıştık ve bizim için 6 puan değerinde bir maçtı. Maçın sonlarına doğru konsantrasyon eksikliği oldu sanırım. Skoru koruyamadık" değerlendirmesini yaptı.

ÖZDİLEK: "MÜCADELEYİ BIRAKMADIK"
Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, maçın içinde çok sayıda pozisyon yakalamalarına karşın değerlendiremediklerini, ancak son bölümde beraberliği yakalamayı başardıklarını vurguladı.

Oyucularının karşılaşmanın sonuna kadar mücadeleyi bırakmadıklarını anlatan Özdilek, bunun kendileri için ileriye dönük olarak ümit vericiği olduğunu kaydeden Özdilek, "Belki biraz daha süre olsa öne geçebilirdik de. Son vuruşlarda beceriksiz kaldık ve hiç beklemediğimiz anlarda goller yedik. Son bölüm bizim için övgüye değer ama oraya kadarki oyun bize yakışmadı. Kendimiz için gerekli dersleri çıkarttık" şeklinde konuştu.

Antalyasporlu oyuncu Veysel de açıklamasında, maçtan önce saha zemininin konuşulması gerektiğine değinerek, "Burada oynamak futbol adına cinayettir" dedi.

AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ
(A) Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası elemeleri (A) Grubu'ndaki rakiplerine değinen iki teknik adam da Türkiye'nin finallere gideceğine inandıklarını aktardılar.

Yılmaz Vural, Türkiye'nin gruptan lider çıkması gerektiğini dile getirerek, "Almanya güçlü bir rakip ama diğerleri orta seviyede. Güzel kura oldu. Bana göre Avrupa Şampiyonası Finalleri şimdiden hayırlı olsun" derken, Mehmet Özdilek ise Türkiye'nin, yer aldığı her kulvarda başarıya aday bir takım olduğunu söyledi.