Wenger: Real zaman kaybetmesin

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, Londra ekibinden ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını açıkladı.

Ntvspor 12.03.2010 - 11:46

Wenger: Real zaman kaybetmesin

Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi 2. Tur'unda Lyon'a elenmesinden hemen sonra İspanyol basını teknik direktör Manuel Pellegrini ile yolların ayrılacağını ve Los Galacticos yöneticilerinin takımın başına Arsene Wenger'i getirmeyi planladığını yazdı.

Real Madrid'in Arsene Wenger'le ilgilendiği yolundaki haberler sezon başında da çıkmış, Wenger İspanyol devinin başına geçmek gibi bir düşüncesi olmadığını açıklamıştı.

Fransız teknik adam Real Madrid'in başına geçip geçmeyeceği yönündeki sorulara sertt bir dille cevap verdi. İşte Wenger'in açıklamaları;

"Beni yalnız bırakın. Her zaman söylüyorum. Sözleşmemin son gününe kadar Arsenal'in başında kalacağım. 2011'in sonuna kadar burdayım. Artık bu konularla gündeme gelmek istemiyorum. Tek düşündüğüm Cumartesi günü Hull City ile yapacağımız maç. Hull City maçı size Real Madrid'ten daha az çekici gelebilir ancak şu an benim hayatımın en önemli konusu. Bence Real beni takımın başına geçirmek için uğraşıp zaman kaybetmesin"

Real Madrid'in kurduğu kadroya rağmen Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'e çıkmadığı yönündeki sorulara, Wenger; "240 milyon Euro harcamak, kupa kazanmayı garantilemiyor" şeklinde cevap verdi. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...