Wenger'den ilginç öneri!

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'in menajeri Arsene Wenger, taç atışlarının ayakla kullanılmasını önerdi.

Haberler - Ntvspor 27.12.2009 - 14:16

Wenger'den ilginç öneri!

Arsenal menajeri Arsene Wenger'den ilginç bir teklif geldi. Uzun taç atışı kullanabilen futbolcuların takımlarına haksız avantaj sağladığını düşünen Wenger, taç atışlarının ayakla kullanılmasını önerdi.

Arsenal, kupa anlamında son yıllarda beklentileri karşılayamasa da oynadığı hızlı futbolla izleyenlerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Menajer Arsene Wenger'in kurduğu genç takım bol paslı hızlı bir oyunla rakiplerine üstünlük kuruyor. Ancak Fransız teknik adam oyunu daha da hızlandırmanın yollarını da düşünmüyor değil.

Uzun taç atışı kullanabilen futbolcuların takımlarına haksız avantaj sağladığını düşünen Wenger, "Bazı oyuncular örneğin Stoke City'li Delap şut gibi taç atıyor ama kullandığı güç, futbolun içinde olan bir kuvvet değil. Bu da bence adaletsizlik yaratıyor. Bunun yerine taçlar ayakla kullanılabiril böylelikle oyun daha hızlı olur" dedi.

Arsene Wenger'in verdiği örnekte kullandığı isim Rory Delap, Tuncay'ın takımı Stoke City'de forma giyiyor. Kaleye uzak mesafelerden yere paralel olarak çok sert taç atışları kullanan Delap, takımının taçtan gol bulmasını sağlıyor.

Sayfa Yükleniyor...