Wenger'den ilginç yorum

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, 5 yıllık kupa hasretlerine ilginç bir yorum getirdi. Fransız çalıştırıcı, İngiltere'de ligi 3. sırada bitirmenin, ulusal kupa kazanmaktan daha büyük başarı olduğunu söyledi.

Ntvspor 06.02.2010 - 16:46

Wenger'den ilginç yorum

Arsenal ne zaman yeniden kupa kazanabilecek? Londra ekibinin taraftarları 5 yıldır bu soruyu soruyor. Topçular, 2005'teki Federasyon Kupası zaferinden bu yana kupa kaldıramadı. 1996 yılından beri takımın başında bulunan Arsene Wenger de kupa kazanmanın önemli olduğunu kabul ediyor. Buna karşın Fransız çalıştırıcı, kupa şampiyonluğunun en büyük başarı sayılmaması gerektiği görüşünde.

Wenger, Premier Lig’de 3. olmanın, Federasyon Kupası ya da Lig Kupası’nı kazanmaktan daha mühim olduğunu öne sürdü. Ünlü teknik adam, “Kupa kazanmak için bu görevlerde bulunuyoruz. Ama sorun, kupaları nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Şampiyonlar Ligi'nden mi, Premier Lig’den mi yoksa Lig Kupası'ndan mı bahsediyorsunuz? Bana göre, Lig Kupası’nı kazanmışsanız, kupa kazandığınızı söyleyemezsiniz” diye konuştu.

Wenger, Premier Lig’de 3. olmanın ulusal kupalardan birini kazldırmaktan çok daha zor olduğunu savundu. 60 yaşındaki teknik adam, ayrıca Liverpool, Manchester United ve Chelsea gibi takımların mücadele ettiği bir ligde, ilk üçe girememenin de felaket sayılamaması gerektiğini söyledi.

Arsenal, Federasyon Kupası'ndan 4., Lig Kupası'ndan da 5.turda elendi. Topçular, Premier Lig’de ise lider Chelsea'nin 6 puan gerisinde.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...