Tiger Woods, sakatlığına karşın katıldığı Amerika Açık'ı kazandıktan sonra uzun süreli bir tedavi sürecine girmişti. Dünyanın 1 numarası, 8 aylık ayrılığın ardından Arizona'da düzenlenecek turnuva ile golfe geri dönecek. Woods golf dünyasında büyük heyecan yaratan geri dönüşü öncesi basının karşısına çıktı ve kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

Woods, "Sakatlığımın ilk birkaç ayı çok zorlu geçti. Bazen iyileşemeyeceğimi bile düşündüm. Ancak aylar geçtikçe kendimi toparlamaya başladım. Tünelin ucunda ışığı görmek ise gerçekten harika bir duygu. Şu anda yarışmaya hazırım. Arizona'da ünvanımı korumak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Sakatlığı sırasında bir de erkek çocuk sahibi olan Woods, geri dönüşünün üzerinde herhangi bir baskı yaratmadığını da vurguladı. Woods ilk turda 64. sıradaki Avustralyalı Brendan Jones ile karşı karşıya gelecek.

Amerikalı golfçü kariyeri boyunca 14 büyük turnuva zaferi elde etti. Woods, Arizona'daki turnuvayı da 2003-04 ve 2008 yıllarında şampiyonlukla tamamlamıştı.