Dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods, geleceği hakkında umutsuz. 14 büyük turnuva şampiyonluğuyla, golf tarihinin en başarılı isimleri arasında yer alan Woods, şubat ayında golfe süresiz ara verdiğini açıklamıştı.

Belindeki sinir sıkışması nedeniyle eylül ve ekim ayında iki kez ameliyat olan 39 yaşındaki Woods, golfe yeniden dönüp dönemeyeceği konusunda belirsiz konuştu. "Ne olacağını bilmiyorum. Şu an için gelecekten hiçbir beklentim yok. Tünelin sonunda bir ışık var mı onu bile bilmiyorum" diyen dünyaca ünlü golfçü, zamanının çoğunu bilgisayar oyunu oynayarak ve yürüyerek geçirdiğini söyledi. Buna karşın 2016'daki Ryder Kupası'nda mücadele etmek istediğini sözlerine ekleyen Tiger Woods, "Son geçirdiğim operasyon daha öncekilerden farklıydı. Bu yüzden ne zaman eski sağlığıma kavuşabileceğim hakkında bir şey söyleyemiyorum" diye konuştu.

Aralık ayının sonunda 40 yaşında girecek Woods, bu sezon oynanan 4 büyük turnuvadan yalnızca birine katılırken, 11 etkinlikte yer aldı. Woods'un son kez büyük bir turnuva kazanmasının üzerinden ise 7 yıl geçti.